Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dotacja dla Klubu

35 tysięcy złotych – to kwota, która została przyznana Klubowi Sportowemu VC „Victoria-MOSiR” Cieszyn. Ustawa, która uległa zmianie obecnie daje możliwość wspierania działań również w zakresie rozgrywek ligowych.

Dotacja ma za zadanie wesprzeć wniosek „Realizacja programu szkolenia sportowego z piłki siatkowej kobiet, organizacja i uczestnictwo w zawodach sportowych do ligi centralnej włącznie”.

- Ponieważ Klub Sportowy VC „Victoria-MOSiR” Cieszyn gra w drugiej lidze siatkówki kobiet zwrócono się do nas z wnioskiem o wsparcie finansowe. Po wnikliwej analizie budżetu i szukaniu możliwych jeszcze źródeł finansowania w roku bieżącym, udało się wygospodarować 35 tysięcy złotych. Burmistrz zdecydował się wesprzeć Klub tak, aby do końca sezonu mogli spokojnie uczestniczyć w rozgrywkach i zorganizować obóz w okresie międzyświątecznym – wyjaśnia Jan Matuszek Zastępca Burmistrza Cieszyna. - Czy kwota 35 tysięcy  to dużo?- trudno powiedzieć. Niektóre kluby otrzymują większe pule pieniędzy z naszego budżetu. Po raz pierwszy w rozgrywkach ligowych mamy do czynienia z udziałem naszych zawodników na tak wysokim szczeblu.

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: