Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dostaliście ALERT RCB? W regionie wciąż zagrożenie silnymi opadami

Po raz kolejny mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego mieli szansę przekonać się o sprawności ALERTU RCB – systemu SMS-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach. Wczoraj (21.05.2019) mieszkańcy naszego regionu otrzymali informacje o intensywnych opadach deszczu, możliwych lokalnych podtopieniach i przerwach w dostawie prądu.

Pierwsze SMS-y w regionie pojawiły się po godzinie 18. W niektórych przypadkach zostały one powielone, a mieszkańcy otrzymali wiadomości również po 21 i przed godziną 23. W każdym z przypadków wiadomość brzmiała tak samo – ostrzegała o intensywnych opadach deszczu i przestrzegała przed lokalnymi podtopieniami, przerwami w dostawie prądu. Mieszkańcy otrzymali również informację, żeby podczas taki warunków atmosferycznych zrezygnować z chowania się pod drzewami.

Dziś (22.05.2019) od godziny 11 przychodzą kolejne SMS-y, z wiadomościami o takiej samej treści. W tym przypadku nie jest to błąd wiadomości, jednak kolejne ostrzeżenie – w regionie mogą wystąpić intensywne opady deszczu – ostrzeżenie dotyczy środy 22 maja i czwartku 23 maja — Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanymi i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia — miejscami od 90 mm do 120 mm. W trakcie opadów deszczu lokalnie mogą występować burze z porywami wiatru do 70 km /h – brzmi treść ostrzeżenia meteorologicznego, wydanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo w powiecie cieszyńskim wydano ostrzeżenie, dotyczące możliwych wystąpienia burzy.

Aby otrzymać informacje z ALERT-u RCB nie trzeba się nigdzie rejestrować. Planowo, wiadomość SMS z ostrzeżeniem, powinien otrzymać każdy użytkownik telefonu komórkowego, które znajdują się w rejonie potencjalnego zagrożenia. Niestety wciąż w systemie są luki – nie wszyscy otrzymują wiadomości. W związku z tym, jeżeli otrzymamy wiadomość o zagrożeniu, dobrze jest podzielić się tą informacją z bliskimi i znajomymi.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: