Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dostali to o czym marzyli -przy ZPSRW powstał kolorowy i bezpieczny plac zabaw

Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno–-Rewalidacyjno-Wychowawczych w Cieszynie mają powód do zadowolenia. Z myślą o nich przy szkole powstał kolorowy i bezpieczny plac zabaw.

To była chwila na którą z utęsknieniem oczekiwali uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. W miniony wtorek (17.04.2012) nastąpiło  uroczyste otwarcie placu zabaw.  

Oficjalnego otwarcia placu zabaw przy ZPSWR dokonał Jerzy Nogowczyk starosta cieszyński. Kolorowy, nowoczesny i przyjazny dzieciom plac zabaw został wybudowany w ramach rządowego projektu „Radosna Szkoła”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 144 tysiące złotych. Przedsięwziecie wsparło również Starostwo Powiatowe przeznaczajac na ten cel ponad 70 tys. złotych.  

Utworzenie placu zabaw to dla dzieci nowa strefa aktywnej zabawy. 

- Inwestycja ta z całą pewnością jest wyrazem dbałości o promocję zdrowego stylu życia najmłodszej społeczności szkolnej. Mam nadzieję, że od dziś dziedziniec szkoły będzie rozbrzmiewał radością i widzieć będziemy tylko uśmiechnięte twarze naszych uczniów – podkreśliła rozpoczynając uroczyste spotkanie Brygidy Wnentrzak-Szteler dyrektor ZPSWR w Cieszynie, dziękując jednocześnie zaproszonym gościom za owocną współpracę oraz kreowanie pozytywnych przemian dla placówki.

Jerzy Nogowczyk starosta cieszyński zapewnił zebranych, że na placu zabaw się nie skończy... -  Przyznaję, że jest to powód do radości dla nas wszystkich, kiedy Zespół Placówek Szkolno–-Rewalidacyjno–-Wychowawczych w Cieszynie wygląda z roku na rok coraz lepiej. Plac zabaw jest kolejnym etapem, który poprawi wizerunek tej szkoły i za to należą się ogromne podziękowania pani dyrektor i całemu gronu pedagogicznemu, a także radzie rodziców... za ogromne wsparcie i zaangażowanie... - dodał J. Nogowczyk. 

Przed ZPSRW kolejne etapy remontu. -  Mam nadzieję, że te wszystkie prace przyczynią się do poprawienia warunków pracy i i nauki -szkolnej społecznosci -  podsumował starosta cieszyński. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: