Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dostali nagrody za powódź

W maju pracowali bez przerwy nawet po kilkadziesiąt godzin, aby ratować zdrowie, życie i dorobek mieszkańców. Teraz zostali docenieni. Strażacy – ochotnicy otrzymali nagrody od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przedstawił wyniki konkursu pn. „Powódź 2010” dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa śląskiego. Celem konkursu była ocena działań na rzecz środowiska w zakresie ochrony przed klęskami żywiołowymi i usuwaniem ich skutków ze szczególnym uwzględnieniem działań w ubiegłorocznej powodzi.


Do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęło 117 zgłoszeń, nagrodzono 47 jednostek. Laureatom przyznano nagrody finansowe  w wysokości: 10 000, 7000 i 5000 zł.


Z powiatu cieszyńskiego wyróżnione zostały Ochotnicza Straż Pożarna w Skoczowie, która otrzymała 10 tys. zł; Ochotnicza Straż Pożarna – Ustroń – Nierodzim – 7 tys.; Ochotnicza Straż Pożarna z Pruchnej – 5 tys. zł;


Jak mówi Roman Kohut, komendant miejsko-gminnej jednostki OSP w Skoczowie nagroda to spore wsparcie dla jednostki. – Jeszcze nie wiemy na co wydamy te pieniądze jest wiele potrzeb. Niewykluczone, że zakupimy sprzęt potrzebny do pracy przy akcji powodziowej. Bardzo cieszymy się z nagrody – mówi R. Kohut.
TK
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: