Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dopłacą ci do pieca

Mieszkańcy Ustronia mają szansę zdobyć pieniądze na wymianę pieca centralnego ogrzewania. Trzeba się spieszyć, do końca tygodnia trzeba złożyć wniosek.

Trwa uzupełniający nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji wymiany nieekologicznych źródeł ciepła. Chodzi o zmianę starych gazowych kotłów centralnego ogrzewania na gazowe, ale nowego typu a także pieców węglowych na retortowe – tłumaczy Monika Maksymczak, naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa UM w Ustroniu.
Choć już raz w tym roku nabór wniosków o dofinansowanie był ogłoszony, to z powodu rezygnacji części chętnych oraz kolejnej pożyczce w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gmina kolejny raz przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców.

Trzeba pamiętać jednak, że dotacja zostanie przyznana jedynie na inwestycje, które dopiero się rozpoczną, a nie już trwające, czy zakończone. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 58% łącznej wysokości poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 6032,00 zł w przypadku wymiany nieekologicznego ogrzewania na nowe źródło ciepła.- dodaje naczelnik Monika Maksymczak. Liczy się również kolejność zgłoszeń.

Dotacja jest bezzwrotna. I co ważne, mogą o nią wnioskować nie tylko mieszkańcy, ale również właściciele domów, które leżą w granicach miasta. Do końca tego tygodnia (16 października) osoby fizyczne mają czas, by zgłosić się w ustrońskim magistracie z wnioskiem o dofinansowanie.

Dodatkowych informacji udziela Wydział Środowiska i Rolnictwa, tel. 33 857-93-13 w godzinach pracy Urzędu tj. od 7.30 - 15.30 Wniosek można pobrać, klikając w ten link


JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-13 09:59:18
Kamorek: Piękna sprawa jak to mówił pan \&quot;MSik\&quot;, przydałoby się teraz aby coś takiego pojawiło się we Wiśle.<br />Jak jest \&quot;sezon grzewczy\&quot; to śmierdzi jak diabli. Chyba, że w Wiśle jest tworzony mikroklimat dla Ślązaków by czuli się bardziej swojsko.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: