Dopinguj naszych zawodników

W Ustroniu dzisiaj drugi dzień zmagań młodych zawodników. W mieście odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie ziemnym.

Od piątkowego poranka w Ustroniu toczy się rywalizacja wśród najlepszych drużyn juniorów w tenisie ziemnym. Pierwszy raz w mieście pod Czantorią zorganizowano ogólnopolskie finały w tej dziedzinie sportu.

Nasz Uczniowski Klub sportowy Beskidy działa od 2009 roku, co roku dzieciaków jest coraz więcej. Od tego się zaczyna, od tych najmłodszych, później można myśleć o sporcie wyczynowym. 5-6 lat to najlepszy wiek, by zacząć treningi. Oczywiście to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami tenisa
- zauważa Aleksander Panfil, prezes klubu UKS Beskidy. Do Ustronia przyjeżdżają dzieciaki z całej okolicy - Brennej, Cieszyna czy Wisły.

Do niedzieli w Ustroniu można obserwować i kibicować juniorom. W finale Drużynowych Mistrzostw Polski bierze udział siedem ekip. Są drużyny Bydgoszczy, Szczecina, Stalowej Woli, Poznania, Sopotu, Radomia i Ustronia. Organizacja takich finałów to też nobilitacja dla naszego klubu, tym bardziej, że o jego organizację ubiegał się Sopot. Mam nadzieję, że uczestnicy z pozytywnymi opiniami wyjadą z Ustronia. - dodaje Panfil.

Korty, gdzie odbywają się zawody należą do UKS Beskidy Ustroń. Mieszczą się przy Al. Legionów, powstały dwa lata temu ze środków klubu. Działa tutaj szkółka, ale sam kort też jest ogólnodostępny. Zapraszamy zawodników i amatorów do skorzystania z tego miejsca – zachęca trener.

Niedzielne mecze Mistrzostw Polski o finałowe miejsca rozpoczną się o godzinie 9.

JB
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją