Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dominikanie zapraszają w wakacje

Wypoczynek wakacyjny dobrze jest połączyć z czymś kreatywnym lub doszkalającym. Z kilkoma propozycjami przychodzą dominikanie, którzy zapraszają na wakacje do Hermanic.

W Hermanicach od lat można uczestniczyć w ciekawych kursach wakacyjnych. Tym razem Dominikanie nie tylko proponują Letnią Szkołę Biblijną. Będzie można także doszlifować język angielski.

Letni intensywny kurs języka angielskiego to jedna z trzech wakacyjnych propozycji. - Kurs odbędzie się od 12 do16 lipca, godz. 9.00-13.00 (z przerwami na kawę). Zajęcia poprowadzi pani Aleksandra Eysymontt, absolwentka London Metropolitan University, od 15 lat zaangażowana w działania na rzecz edukacji w kraju i za granicą, wykładała m.in. na Collegium Civitas w Warszawie, prowadzi kursy językowe od ponad 15 lat. Twórczyni MDT School – zachęca ojciec Cezary Jenta z Hermanic.

Jednak to nie jedyna propozycja na wakacje. Tradycyjnie odbędzie się także Letnia Szkoła Biblijna. Termin to 26-30 lipca. Tematem tegorocznych rozważań będą: " Życie i listy Apostoła Pawła". - Tegoroczną edycję Letniej Szkoły Biblijnej poprowadzi Ks. dr hab. Marcin Kowalski, członek Papieskiej Komisji Biblijnej. W skład Komisji wchodzi 20 biblistów z całego świata powoływanych do Komisji przez papieża na okres 5 lat. Papieska Komisja Biblijna decyduje o stanowisku Kościoła wobec Biblii i nauk biblijnych – tłumaczy ojciec Jenta.

Ostatnią propozycją jest Letnia Szkoła Duchowości Chrześcijańskiej, która odbędzie się od 26 do 30 lipca. Tematem rozważań będzie: Jak modlić się na Mszy świętej. Poprowadzi ją Ojciec Dominik Jurczak, wicedyrektor czasopisma naukowego Ecclesia Orans, wykładowca w Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” i na Papieskim Uniwersytecie „Angelicum” w Rzymie, oraz promotor liturgii Polskiej Prowincji Dominikanów.

- Zapisy w zakrystii kościoła dominikanów w Ustroniu – Hermanicach (ul. Dominikańska 14, Ustroń) lub poprzez stronę internetową. W zajęciach Szkoły Duchowości i Szkoły Biblijnej będzie można wziąć udział za pośrednictwem internetu, ale tylko po wcześniejszym zapisaniu się – dodaje ojciec Cezary Jeta, prowincjał w Hermanicach.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-15 21:54:53
Antykler  Forte: ojej, PB mi was zsyła, mam dwie nieletnie córeczki i właśnie się martwiłem, że nie znajdę kochających dzieci i zaufanych opiekunów dla nich przez wakacje!..
2021-06-15 22:14:23
pastor.: Jaką miarką mierzysz taką ci odmierzą.
2021-06-15 23:21:01
politykier: Wielopostaciowy nienawistnik wypisujący w komentarzach na tym portalu nie musi dzielić się swymi predylekcjami, a tym bardziej fałszywie obarczać innych swoimi podłymi zainteresowaniami.
2021-06-16 09:33:21
Antykler  Forte: no bo tak na ludzki rozum to kościół katolicki jako instytucja powinien już dawno mieć sądowy zakaz utrzymywania wszelkich kontaktów z nieletnimi i organizowania dla nieletnich czegokolwiek, a w szczególności takich imprez o jakich się kolejnym miłującym dzieciątka marzy
2021-06-16 17:58:27
politykier: Miejmy nadzieję, iż portalowy nienawistnik trzyma się daleko od dzieci, którym nie przykazałby nic wartościowego, ewentualnie tylko swoją degenerację...
2021-06-16 21:30:17
jasper: Czy proponuja tez wiedze o polskiej Konstytucji ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: