Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dominik Bury z życiowym sukcesem!

Efekty pracy z Lukasem Bauerem są już widoczne u naszych biegaczy narciarskich. Dominik Bury, w niedzielnym biegu na 15 km stylem dowolnym, uzyskał 19. czas, co dla istebnianina oznacza najlepszy wynik w Pucharze Świata.

Miłe wieści napłynęły do nas ze Skandynawii, na zakończenie weekendu w Kuusamo, gdzie biegacze rywalizowali w biegu pościgowym na 15 kilometrów techinką dowolną. Świetnie spisał się Dominik Bury. Istebnianin, z powodu słabszych występów w piątek oraz sobotę, przystąpił do zmagań z odległej, bo aż 65. pozycji, ale udało mu się awansować na 37. miejsce. Biorąc pod uwagę tzw. czasy netto, to 23-latek uzyskał 19. rezultat, co jest dla niego najlepszym osiągnięciem w Pucharze Świata. Z początku Buremu zanotowano nawet 10. czas, ale wystąpiły problemy z komputerami i rezultaty skorygowano.

Pozostali nasi reprezentanci - Kamil Bury oraz Maciej Staręga - nie zanotowali tak dobrych wyników, plasując się w siódmej oraz ósmej "10". Ze zwycięstwa radował się Johannes Hoesflot Klaebo, który na ostatnich metrach pokonał reprezentacyjnego kolegę, Emila Iversena. Na najniższym stopniu podium stanął Ivo Niskanen.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: