Dominik Bury mistrzem Polski!

Obyło się bez niespodzianki podczas niedzielnej rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, które miały miejsce w Zakopanem. Dominik Bury wywalczył złoty medal w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną.

Wczoraj pisaliśmy o Magdalenie Kobielusz, która w sprincie techniką klasyczną wywalczyła brązowy medal, a dziś ze złotego krążka radował się Dominik Bury. Istebnianin zwyciężył w biegu ze startu wspólnego na 30 kilometrów techniką dowolną.

24-latek był zdecydowanym faworytem dzisiejszej rywalizacji, a tuż za jego plecami do mety dobiegł Mateusz Haratyk z Trójwsi Beskidzkiej, który zarazem wywalczył złoto wśród młodzieżowców. U kobiet tryumfowała Izabela Marcisz, a ww. Magdalena Kobielusz sięgnęła po srebro w kategorii U-23.