Dominik Bury mistrzem Polski!

Na niedzielę zaplanowano zakończenie Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, które toczą się na Polanie Jakuszyckiej. Podczas ostatniego dnia rywalizowano na dłuższych dystansach, co wykorzystał Dominik Bury.

Istebnianin, w biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną, pokonał o 24 sekundy Macieja Staręgę. Podium uzupełnił Jan Antolec. Siódme miejsce zajął Mateusz Haratyk. Zawodnik NKS-u Trójwieś Beskidzka, w kat. U-23, sięgnał po brązowy medal. U "młodzieżowców" tryumfował Bury.

U pań na liście startowej pojawiło się nazwisko Kowalczyk, a to mogło oznaczać tylko jedno - dwukrotna mistrzyni olimpijska nie pozostawiła złudzeń i zwyciężyła na dystansie 15 km. 36-latka wręcz zdominowała dzisiejsze zmagania, gdyż nad drugą Urszulą Łętochą miała ponad trzy minuty przewagi. Podium uzupełniła Weronika Kaleta.

Kolejne pozycje zajęły zawodniczki z naszego regionu. Na czwartym miejscu uplasowała się Agata Warło, która zarazem zyskała złoty medal w kat. U-23. Na piątej pozycji została sklasyfikowana Magdalena Kobielusz, a na szóstej Marcelina Wojtyła.