Dominacja w Pabianicach!

Jakub Kołowiecki, reprezentujący barwy klubowe KT Kubala Ustroń, zdominował rywalizację w Pabianicach podczas Wojewódzkiego Halowego Turnieju Klasyfikacyjnego młodzików w tenisie ziemnym. 13-latek zwyciężył zarówno w singlu, jak i w grze podwójnej.

Nie było mocnych na Jakuba Kołowieckiego podczas Wojewódzkiego Halowego Turnieju Klasyfikacyjnego młodzików w tenisie ziemnym, który odbył się w Pabianicach. Zawodnik KT Kubala Ustroń ropzoczął rywalizację z wysokiego C, wygrywając wszystkie trzy mecze w grupie, w których nie stracił ani jednego seta.

Do fazy pucharowej przystąpił od pewnego zwycięstwa nad Karolem Kalmanowiczem (6:2, 6:4), a w półfinale stracił łącznie trzy gemy, pokonując Mikołaja Wichowskiego - 6:3, 6:0. Kołowiecki przegrał pierwszego seta w turnieju dopiero w finale, w którym zmierzył sie z Franciszkiem Smulewiczem. Otwierająca partia padła łupem zawodnika Warszawianki Warszawa (6:1), ale tenisista ustrońskiego klubu wygrał drugiego seta (6:2).

Super tie-break dostarczył mnóstwo emocji, ale w końcówce decydującej partii więcej zimnej krwi zachował Kołowiecki, który zwyciężył 10:8. 13-latek triumfował także w grze podwójnej, gdzie wystąpił u boku Jakuba Matuszewskiego.

Wojewódzki Halowy Turniej Klasyfikacyjny młodzików w tenisie ziemnym w Pabianicach, gra pojedyncza:

• gr. B: Jakub Kołowiecki - Jerzy Stołowski 6:3, 6:2
  • gr. B: Jakub Kołowiecki - Franciszek Warzocha 6:2, 6:2
  • gr. B: Jakub Kołowiecki - Mateusz Matuszewski 6:2, 6:2
  • 1/4 finału: Jakub Kołowiecki - Karol Kalmanowicz 6:2, 6:4
  • 1/2 finału: Jakub Kołowiecki - Mikołaj Wichowski 6:3, 6:0
  • finał: Jakub Kołowiecki - Franciszek Smulewicz 1:6, 6:2, 10:8

Wojewódzki Halowy Turniej Klasyfikacyjny młodzików w tenisie ziemnym w Pabianicach, gra podwójna:

• 1/2 finału: Kołowiecki/Matuszewski - Korzystko/Zasławski 6:4, 7:5
  • finał: Kołowiecki/Matuszewski - Szczerbowski/Wichowski 3:6, 6:3, 10:7