Domek skradziony z placu zabaw przy żłobku ''Tup Tup'' w Cieszynie został odnaleziony

Dziś (18.01) w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację od dyrekcji żłobka "Tup Tup" w Cieszynie, na terenie którego doszło do kradzieży domku dla dzieci, będącego wyposażeniem placu zabaw. Domek został znaleziony przez właściciela okolicznego kantoru.

- Dziękujemy bardzo mediom za wsparcie. Dzięki temu, że sprawa została nagłośniona, domek udało się znaleźć. Ludzie wiedzieli co się stało, w związku z czym zwracali większą uwagę na przedmioty tego typu – powiedziała w rozmowie z portalem ox.pl Izabela Pustówka, dyrektor żłobka – dziś rano zadzwonił do nas właściciel jednego z okolicznych kantorów, zawiadamiając nas, że na skarpie niedaleko kantoru znajduje się właśnie taki domek, jest on przewrócony.

Na miejscu okazało się, że faktycznie, domek znajdujący się na pobliskiej skarpie jest tym, który został skradziony z placu zabaw, należącego do żłobka.

Mężczyzna, który zawiadomił władze żłobka pomógł dostarczyć domek na należne mu miejsce. Najprawdopodobniej domek został przez złodziei porzucony (był on w całości, w związku z czym mogły nieść go dwie osoby, które zostały spłoszone przez przejeżdżający patrol policji), lub też mógł spaść z samochodu, na którym był transportowany.  Wersja ta jest prawdopodobna, ponieważ domek został znaleziony niedaleko ronda na Katowickiej, więc gdyby był przewożony bez zabezpieczenia na przyczepie z łatwością mógłby spaść. 

Niezależnie od przyczyn, ważne że domek został odnaleziony, a dzieci znów mają jedną ze swoich ulubionych zabawek.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-18 17:37:28
qqłka: Może wiater go wywioł :)
2018-01-19 07:25:17
bronek91: Złodziej skradzionej rzeczy nieprzymuszony nie oddaje, to jego łup, który zdobył, to byłoby wbrew jego złodziejskiemu honorowi. Ciekawe w jakiej odległości od ronda jest to skarpa. To wszystko jakieś dziwne. Niepoważnym jest, iż codziennie np. przed robotą lub po robocie nikt nie przeprowadza obchodu terenu. Mam nadzieję, że na policji pouczyli. Co się stało, nie wiemy, to tylko bardziej lub mniej prawdopodobne wersje. Być może faktycznie tym złodziejem był wiater..... A domek znikną wcześniej niż podano, cosik trzeja było wpisać... <br /><br />Widać, że znalazca to mądry chłop, gdyby zadzwonił na policję tym szczęśliwym znalazcą pewnie byłby mundurowy, kiery pewnie za to mógłby już pewnie liczyć na lans w lokalnych portalach i być może dzielnicowego roku. To jednak nie zmienia faktu iż sprawca nie został wykryty;) Pragnę też zauważyć, iż znalazca ma prawo domagać się 10% wartości znaleźnego....
2018-01-19 08:52:07
Donek: W tym kraju są ludzie co kradną co się da czy mu się to przyda czy nie nie zastanawiając się że tą kradzieżą poczyni większą szkodę w tym wypadku dzieciom
2018-01-19 14:58:22
tadek52: Bronek ale Ci się w tym łepie wapno lasuje
2018-01-19 21:20:11
bronek91: tadek52<br />Jak mosz problem, to pisz o co Ci chodzi. Jak ni mosz nic do powiedzenia w treści wątku to po zaśmiecasz? Na tym portalu udzielają sie wiynksze \&quot;talynty\&quot; niż jo, jakosik Ci to nie przeszkadza. Poddałem analizie treści podane w artykule, jaki tłumaczyni, taki odniesiyni.... Ktoś obowiązków zaniedbał i tyle w temacie.
2018-01-20 11:36:42
tadek52: Bronek a może faktycznie za surowo Cię oceniłem SORY
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją