Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dom z Wyższą Kulturą

8 listopada zakończył się drugi etap II edycji konkursu Dom z Wyższą Kulturą. Spośród blisko 200 projektów Kapituła wyłoniła 22, które ostatecznie zakwalifikowały się do trzeciego etapu. Projekt Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej Być Razem z Cieszyna zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu – głosowania Internautów. Teraz dużo zależy od tego, jak dużo osób dowie się o projekcie i poprze jego wybór swoimi głosami w Internecie.

Głównym celem projektu jest stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości spędzania czasu wolnego w sposób aktywny i konstruktywny dla ich rozwoju oraz integracja społeczna dzieci i młodzieży pochodzących z różnych środowisk i o różnych problemach.

- W ramach projektu zaplanowano: warsztaty teatru ulicznego, taneczne z wykorzystaniem flag, kuglarskie, bębniarskie, taneczne - break dance, graffiti, footbag, czyli warsztaty, które nauczą uczestników tricków w popularnej grze w zośkę, warsztaty slackline (dyscypliny sportowej, która polegaja na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie, rozwieszonej i napiętej między dwoma punktami), a także spektakl uliczny, który będzie okazją do zaprezentowania różnych umiejętności, jakie dzieci i młodzież zdobyła podczas warsztatów, fire show oraz flash mob "Cieszyn - mój dom". Efektem warsztatów będzie też graffiti na ścianie jednego z ośrodków Stowarzyszenia - Hostelu dla ofiar przemocy – informuje autorka projektu Katarzyna Zych.

Pracownicy Stowarzyszenia z doświadczenia wiedzą, iż aby zainteresować w dzisiejszych czasach dzieci i młodzież zajęciami pozaszkolnymi oferta warsztatów musi zostać dopasowana do ich potrzeb, być atrakcyjna i nietuzinkowa, dlatego też planują wyjść z warsztatami na ulicę, aby zebrać jak najwięcej uczestników i zainteresować ich ofertą.

- Będziemy wdzięczni za każdy oddany na nas głos –podkreśla K. Zych.

Głosowanie w Internecie potrwa tylko do 29 listopada. Głosy można oddawać raz dziennie na stronie internetowej: https://domykultury.newsweek.pl/artykul/stowarzyszenie-pomocy-wzajemnej-byc-razem,StowarzyszenieBycRazem

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: