Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dom kultury gotowy

Zakończyła się termomodernizacja filii ośrodka kultury w Bierach. W tym roku sześć obiektów w gminie Jasienica przechodzi termomodernizacje – oprócz dwóch ośrodków kultury, również szkoła w Wieszczętach i trzy strażnice OSP: Wieszczętach, Rudzicy i Świętoszówce. Poza budową w Świętoszówce, wszystkie inne są już gotowe.

W ukończonej modernizacji budynku domu kultury w Bierach ocieplono ściany, stropy i dach, wyremontowano schody i wejścia do budynków. Wykonano również dodatkowe roboty, m.in. wymieniono parapety, stolarkę okienną i drzwiową, obróbki blacharskie. Termomodernizacja objęła także remont kotłowni, a także wymianę kotłów oraz instalacji CO, ponadto zostały zamontowane systemy fotowoltaiczne. Wybudowano także pochylnię dla osób niepełnosprawnych.

Filie w Bierach i Rudzicy naszego gminnego ośrodka kultury są miejscami licznych zajęć, ale też spotkań mieszkańców sołectw, mocno integrujących lokalne społeczności. Dlatego zależało nam, aby poprawić stan techniczny tych budynków, a jednocześnie zadbać o funkcjonalność, wygodę użytkowników i estetykę. To zresztą dotyczy także pozostałych obiektów, dlatego cieszę się, że w tym roku aż tyle udało się zrealizować z korzyścią dla mieszkańców naszych sołectw – powiedział wójt Janusz Pierzyna.

Koszt prac Domu Kultury w Bierach wyniósł – 1,1 mln zł.


(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: