Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dołączą prawie 80 budynków do kanalizacji

Gmina Goleszów pozyskała kolejne środki na rozbudowę infrastruktury kanalizacyjnej. Ponad 1,8 mln zł dotacji oraz taka sama kwota pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zostaną przeznaczone na budowę nowej sieci kanalizacji sanitarnej w Goleszowie Równi.

Inwestycja obejmie rejon ulic Brzozowej, Równej, Przelotowej, Świerkowej i Bukowej. Dzięki realizacji zadania do sieci kanalizacyjnej będzie mogło zostać podłączonych blisko 80 budynków.

Jak podkreślają władze gminy, przedsięwzięcie jest kolejnym etapem rozbudowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Goleszowa. Samorząd od kilku lat systematycznie realizuje kolejne inwestycje związane z gospodarką ściekową.

Nowa kanalizacja ma poprawić komfort życia mieszkańców, ale również ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Chodzi przede wszystkim o uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz lepszą ochronę wód gruntowych.

Pozytywnie rozpatrzony wniosek złożony przez gminę Goleszów do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nie jest jedynym, który w ostatnim czasie został przygotowany w zakresie budowy i rozbudowy sieci kanalizacyjnej. Konsekwentnie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kontynuujemy największy w historii gminy Goleszów proces związany z rozwojem infrastruktury wodno-kanalizacyjnej – komentuje wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-05-29 18:25:24
suski: Tymczasem poseł PiS Marcin Porzucek podłączył się do butelki. W czwartek lot z Rzeszowa do Warszawy, po lądowaniu parlamentarzysta nie był w stanie samodzielnie opuścić samolotu. Stan głębokiego upoju. Przekaz dnia go powalił? Tak czy siak Duma, Narodowa Podkarpacka Duma.
2026-05-29 18:42:26
suski: Maciej Maleńczuk dojeżdża Mentzena, delicje: "Mentzen nie jest przystojny, tylko po prostu gładki. Nie jest też inteligentny, raczej chytry i cwany. Doktorat zdobył na uczelni, której rektorem jest jego ojciec. Pieniędzy tak naprawdę nie zarobił, tylko kupił taniej i sprzedał drożej. Nie włożył w to żadnej pracy, po prostu wykazał się sprytem. Podejrzewam, że w swojej knajpie puszcza muzykę, bo dziś ludzie nie potrafią już bez niej funkcjonować. Ja bym jeszcze sprawdził, czy płaci tantiemy do ZAiKS-u"
2026-05-29 18:43:02
suski: "Jeśli Mentzen uważa, że wszyscy artyści to "nieroby", to niech wyłączy muzykę, telewizor i zdejmie ze ścian wszystkie obrazy oraz zdjęcia. Niech w ogóle wszystko wyłączy. Być może jemu sztuka rzeczywiście nie jest potrzebna."
2026-05-29 18:44:01
suski: "Niech Mentzen dobrze się zastanowi, co opowiada. Bo jeszcze mu te zyski z bitcoinów spadną, kiedy na dobre wejdą komputery kwantowe. W Krakowie na takiego mówi się buc, lepszego określenia nie ma."
2026-05-29 18:44:33
suski: Mentzen buc. 10/10.
2026-05-29 19:08:33
koszor: Maleńczuk - to ten mentor, który ma wykształcenie podstawowe? Brawo, Suski. Ładnie też sobie dałeś 5 łapek do każdego komentarza. Bierz się do roboty leniu!
2026-05-29 19:18:39
Oko: Suski podobno wstępuje do ukraińskich oddziałów im. Bohaterów UPA. To może być dobra decyzja, będziemy tęsknić.
2026-05-29 21:31:33
one: Długopis, którym Nawrocki zawetuje próbe bezczelnego przekupienia artystów powinien zostać solidnie zlicytowany na cele Caritasu.
2026-05-30 10:13:09
suski: Znamy poglądy tego kluskowatego pijaczyny rwącego się do koryta władzy. Koniec z bezpłatną służbą zdrowia na NFZ, koniec z bezpłatną edukacją. Zdrowie i nauka tylko dla bogatych. Zero podatków, spaślak puszcza oko do półidiotów narzekających na obowiązek płacenia składek. Półidiotom z jego fanklubu nawet emeryturę obieca bez oszczędzania na nią. Dorzuci do tego parę nacjonalistycznych i ksenofobicznych, prymitywnych haseł i brunatny fanklub wyje z radości, klaszcze Putinowi, pluje na UE. Parafrazując klasyka, brunatne spady spod ogonów Brauna, Bąkiewicza i Mentzena to nosiciele pasożytów i chorób. Taka to patriotyczna zaraza. Taki społeczny świerzb i narodowa wszawica.
2026-05-30 11:51:28
ondraszek2013: Fakty krótko: P i S - progr. 500/800 plus; przekop mierzei; tunel pod Świną; 13 i 14 emerytura; CPK; kredyt mieszk. 2%; kwota wolna 30 tys. zł; obniżone podatki itd... P O - aborcja na tel. - parady równości - tabletka "dzień po" - import emigrantów - małżeństwa 1-płciowe - wych. seks. w szkołach . Oddziały szpitalne zamykane , szpitale powiatowe blisko katastrofy i zamknięcia, ludzie biorą kredyty na aparaty na żeby dla dzieci , a POgłosy dalej straszą jak kiedyś PIS-em to teraz boją się Konfederacji... 3-lata nierządu a dalej co złe to ich wina... :) Spoko, już za rok Polacy POdziękują wam przy urnach
2026-05-30 21:49:22
suski: To ile w końcu ten gamoń Błaszczak wydał na zakupy w Korei? I w jakiej walucie? Na jaki procent? Bo wychodzi na to, że w PiS-ie nikt nie wie, a chodzi o naprawdę duże pieniądze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: