Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dokąd na wycieczkę? Zaolzie. Z Oldrzychowic przez Mały Koziniec do Bystrzycy

Kolejna propozycja ewidentnie dla niezmotoryzowanych turystów. 10 km wędrówki górskim szlakiem rozpoczynamy w Oldrzychowicach, a kończymy w Bystrzycy. Trasa nie długa i nie wymagająca – idealna na krótkie i mroźne zimowe dni.

Z Czeskiego Cieszyna jedziemy pociągiem do Trzyńca Centrum. Tam przesiadamy się do autobusu linii 764 który, nieco okrężną drogą, zawiezie nas do Oldrzychowic. Wysiadamy na przystanku Trzyniec, Oldrzychowice, do Karpętnej (Třinec, Oldřichovice, ke Karpentné). Gdy wysiądziemy z autobusu skręcamy w lewo. Pierwsze 500 metrów idziemy za znakami zielonego szlaku turystycznego, a następnie, od rozdroża szlaków turystycznych Oldrzychowice, przy wodociągu (Oldřichovice - u vodárny) – niebieskim.

Po 200 metrach niebieski szlak skręca z asfaltowej drogi w lewo, w wąską ścieżkę. Przez następne 1,8 km podążamy tak, jak prowadzą nas znaki niebieskiego szlaku turystycznego. Wiedzie on miejscami ścieżkami, miejscami leśnymi drogami. Wspina się niezbyt stromo w górę. W kilku miejscach trzeba pilnować oznaczenia na drzewach, by na rozdrożu ścieżek nie pójść prosto, zamiast jak prowadzi szlak – w prawo.

Na kolejnym rozdrożu szlaków turystycznych – Plenisko spotkamy znaki zielonego szlaku turystycznego. Oba szlaki prowadzą razem na odcinku 225 metrów, po czym szlak zielony skręca w lewo. Podążamy za jego znakami. Niecały kilometr, do kolejnego rozdroża szlaków i rogacza Pod Małym Kozińcem idziemy zielonym szlakiem turystycznym. Pod Małym Kozińcem znajduje się początek niebieskiego szlaku. Skręcamy za jego znakami w lewo.

Do końca tej wycieczki – 6,5 km - będziemy podążać za znakami niebieskiego szlaku turystycznego. Te doprowadzą nas do dworca kolejowego w Bystrzycy. Pociągi do Czeskiego Cieszyna odjeżdżają stąd 25 min po każdej pełnej godzinie.

Cała trasa to 10 km, których przejście zajmie nam około 3 godzin

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: