Dokąd na wycieczkę? Z Bystrzycy na Żor i Ostry, zejście do Tyry
Jest to jedna z propozycji wycieczek planowanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Sportowe „Beskid Śląski” w Republice Czeskiej. „Beskidziocy”, jak popularnie mówi się na członków PTTS „BŚ” w RC, na trasę tę wybierają się w przyszłą sobotę, 23 maja. Kto tylko chce, ten może do nich dołączyć. Właśnie dzięki dojazdom do punktów wyjęcia na górskie trasy komunikacją zbiorową na organizowane przez PTTS „BŚ” w tym stylu wycieczki nie obowiązują żadne wcześniejsze zapisy. Kto chce i w danym dniu może, ten po prostu stawia się na miejscu zbiórki i dołącza do grupy, w której zawsze jest osoba spośród członków PTTS odpowiedzialna za opracowanie trasy, przygotowanie wycieczki i jej poprowadzenie. Tym razem podjął się tego Wiesław Jasinski.
Dojazd „Beskidziocy” zaplanowali pociągiem wyjeżdżającym z Czeskiego Cieszyna o godz. 7:18. Jest to pociąg jadący do Mostów koło Jabłonkowa. Każdy uprzednio kupuje sobie w kasie bilet do Bystrzycy. Pociąg planowo przyjeżdża do Bystrzycy o 7:35. Dalej należy jechać autobusem o 7:50 z Bystrzycy do Bystrzyca-Krzywa. Na tym przystanku autobus planowo jest o godz. 8:01. Dalej, przez remontowany obecnie, na skutek czego niedostępny dla ruchu kołowego most przez Olzę grupa przejdzie na piechotę. Tak szczegółowe informacje dotyczące dojazdu przydadzą się tym, którzy będą chcieli skorzystać z wymyślonej przez „Beskidzioków” propozycji wycieczki, jednak w innym czasie. Dla nich przydatny będzie także plan trasy naniesiony na mapy.cz, który znajdziemy tutaj.
(indi)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33