Dogrywka padła łupem rywalek, Siła w niedzielę zagra o awans
Podopieczne Rafała Filipczyka, Kamili Jędrysik i Marceliny Pali nie mogły sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski w koszykówce do lat 13. Co prawda, Ustronianki musiały odrabiać straty po pierwszej kwarcie piątkowego starcia z Szubinem, ale mistrzynie Śląska zdominowały drugą kwartę, wygrywając ją różnicą aż dwunastu „oczek” i na przerwę schodziły z dziewięciopunktową przewagą. Koszykarki Siły kontrolowały wydarzenia na parkiecie po zmianie stron i ostatecznie zwyciężyły 67:52.
Zawodniczki Siły Ustroń w sobotę zmierzyły się z Sokołowem Podlaskim i koszykarki stela prowadziły po pierwszej kwarcie – 14:9. Jednak rywalki, które dzień wcześniej także odniosły zwycięstwo, pokonując UKS Basket Zgorzelec (71:56), zgarnęły kolejne dwie kwarty. Ustronianki nie zamierzały składać broni i wyrównały tuż przed upływem regulaminowego czasu gry, bo zaledwie 13 sekund przed końcową syreną. W dogrywce ostatnie słowo należało do koszykarek Sokołowa, które ostatecznie zwyciężyły 60:58.
Dla Ustronianek to pierwsza porażka w sezonie, bo zarówno przez rundę zasadniczą, jak i przez turniej ćwierćfinałowy MP przebrnęły niepokonane. Podopieczne Rafała Filipczyka, Kamili Jędrysik i Marceliny Pali w niedzielę podejmą gospodynie turnieju - UKS Basket Zgorzelec. Transmisję z decydującego meczu przeprowadzi Polski Związek Koszykówki.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33