Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dodatkowe konkursy jednak w Zakopanem

W połowie grudnia informowaliśmy o tym, iż Polska otrzymała dwa dodatkowe konkursy skoków narciarskich w ramach Pucharu Świata, gdyż zmagania w Chinach zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie, skoczkowie będą rywalizowali na Wielkiej Krokwie, choć w grę wchodziła również skocznia im. Adama Małysza w Wiśle.

Pierwotnie konkursy Pucharu Świata w dniach 13-14 lutego miały się odbyć w chińskim Zhangjiakou, ale z powodu pandemii koronawirusa postanowiono zastąpić je zmaganiami na Starym Kontynencie. Międzynarodowa Federacja Narciarska postawiła na Polskę (przyp. red. - Klingenthal zastąpiło Sapporo), a w styczniu mieliśmy otrzymać informację, gdzie odbędą się konkursy - w Wiśle czy Zakopanem.

- Prezydium Polskiego Związku Narciarskiego oraz przewodniczący Komitetów Organizacyjnych w Wiśle i Zakopanem podjęli wspólnie decyzję, że gospodarzem trzeciego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie Zakopane – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Polskiego Związku Narciarskiego.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: