Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Do Wisły pojedzie więcej pociągów. W przyszłym roku

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Katowicach, zwiększenie liczby połączeń z Katowic do Wisły Głębiec planowane jest na lipiec przyszłego roku.

Początkiem kwietnia pisaliśmy o korespondencji między Andrzejem Molinem a wicemarszałkiem Dariuszem Starzyckim. Radny z Wisły wysłał kolejne pismo do zarządu wojewódzkiego, w którym podkreśla, że kursy jedynie 6. par pociągów na trasie Katowice - Wisła nie będą wystarczające, aby zainteresować ofertą podróżnych.

W odpowiedzi wicemarszałek podkreśla, że na częstsze połączenia trzeba będzie poczekać do okresu wakacyjnego. - Osiągnięcie docelowej ilości połączeń do Wisły, tj. 8 par w dni robocze, 10 par w dni wolne od pracy, możliwe będzie po zakończeniu prac modernizacyjnych infrastruktury na odcinku Ustroń - Wisła Głębce. Zakończenie tych prac planowane jest na koniec czerwca 2022 roku - podkreśla Starzycki.

Z pełną treścią pisma zapoznać się można poniżej:KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-24 13:48:19
bolo 5064: Witam.Modlę się aby te plany nie wypaliły i remont infrastruktury kolejowej na trasie Ustroń -Wisła Głębce się przedłużył.Dlaczego ? Proszę sobie wyobrazić jak się wydłuży przejazd przez Wisłę.Oprócz "normalnych" utrudnień związanych z remontem drogi ,jak będziesz miał pecha i trafisz na pociąg,to w moim przypadku jadąc do pracy do Skoczowa,szlaban zatrzyma mnie 4 razy.W Jaworniku,Obłaźcu,Ustroniu Polanie i w Ustroniu przy nieboszczce Kuźni Ustroń.A zamiar uruchomienia w wakacje spowoduje ,że te 40km do pracy będę jechał ze 2 godziny. Niech najpierw drogowcy w końcu "upuczą" tą drogę a potem sobie puszczajcie pociągi.Pozdrawiam
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: