Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Do Ustronia na rowery

Już w sobotę 2 czerwca na ustrońskim rynku odbędzie się kolejna impreza z cyklu "I love bike".

'Ustroń kocha rower' - czyli całodniowy piknik rowerowy to wydarzenie skierowane do całej lokalnej społeczności, której organizatorem jest Fundacja Kult. Na obszarach usytuowanych w centrum miasta na uczestników będzie czekać specjalnie przygotowany, innowacyjny tor rowerowy pumptrack. Na torze przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą warsztaty z prawidłowej jazdy, pokazy oraz zawody, gdzie najszybsi zawodnicy wśród swoich kategorii zostaną nagrodzeni.

Strefa festiwalu zaopatrzona będzie w strefę wypożyczalni sprzętu rowerowego – tam, jeśli ktoś nie posiada własnego pojazdu, będzie mógł zaopatrzyć się w rower czy też kask. Na uczestników czekać będzie również bezpłatny serwis rowerowy, gdzie każdy bezpłatnie będzie miał możliwość dokonania drobnych napraw i regulacji w rowerze.

W programie znajdzie się wiele innych atrakcji – m.in. miasteczko ruchu drogowego oraz fruit bike, za pomocą którego będzie można przygotować koktajl przy użyciu siły własnych nóg. Nie zabraknie również prowadzonych przez konferansjera gier, zabaw i konkursów o tematyce rowerowej oraz strefy dla najmłodszych, gdzie każdy będzie mógł wykazać się swoją kreatywnością oraz wziąć udział w zabawach. Cały festiwal wzbogacony będzie w treści merytoryczne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prawidłowej techniki jazdy na rowerze.

Celem akcji jest dobra zabawa, ale przede wszystkim zwiększenie świadomości rowerzystów i wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Atrakcje w czasie imprezy mają za zadanie zachęcić społeczność do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz pokazać, że jazda na rowerze wcale nie musi być nudna.

Red.
 

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: