Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Do pisanek! Wkrótce konkurs!

Indycze, kurze, strusie? drapanki, kraszanki, oklejanki, nalepianki? Ile osób, tyle pomysłów na najpiękniejsza pisankę. Już teraz możecie zacząć tworzyć swoje wielkanocne jaja. Wkrótce wystartuje skoczowski konkurs ''Popisz się pisanką''.

Choć zwyczaj malowania jajek- uniwersalnego symbolu odradzającego się życia- pojawił się na długo przed chrześcijaństwem, dziś kojarzony jest głównie z Wielkanocą. To właśnie w tym okresie najczęściej malujemy wydmuszki. Po raz 4. Miejskie Centrum Kultury Integrator oraz Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL organizuje w okresie przedwielkanocnym konkurs ''Popisz się pisanką''.

W dniach 16- 20 marca czekamy na pisanki wielkanocne, które możecie przynosić do skoczowskiego ARTadresu. Następnie od 23 – 31 marca br. do godz. 17.00 na łamach portalu w serwisie pisanki.ox.pl odbywać się będzie głosowanie, które wyłoni najpiękniejsze, wielkanocne jajko.
Pisanki konkursowe mogą być wykonane technikami tradycyjnymi lub innowacyjnie, przy pomocy wydmuszek, jaj styropianowych, plastikowych itp.

Następnie najlepsze jajko wybiorą internauci. – Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 1 kwietnia br. na Portalu Śląska Cieszyńskiego www.ox.pl i mck.skoczow.pl. – mówi Dorota Noszka ze skoczowskiej galeryjki miejskiej.

Zwycięska pisanka będzie widnieć na banerze, umieszczonym przed siedzibą Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” (ul. Mickiewicza 9) w Skoczowie wraz z nazwiskiem wykonawcy i świątecznymi życzeniami. Banner będzie prezentowany w okresie przedświątecznym i przez Święta Wielkanocne.

Regulamin Konkursu „Popisz się pisanką”Pisaliśmy:
Jajo musi być piękne!
Jak nikt zdobi jaja!
Drapanka wygrała

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: