Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Do Hymnu SP TE!

W piątek (26.04.2019) w Kościele Jezusowym w Cieszynie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego. Występ miał miejsce w ramach eliminacji do ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu”. Uczniowie szkoły zaśpiewali trzy pieśni patriotyczne, prezentując komisji swoje możliwości wokalne.

W Kościele Jezusowym w piątek (26.04.2019) już od rana można było usłyszeć śpiewy. Najpierw odbyła się tam próba, a następnie, krótko przed południem właściwy występ, na którym obecni byli członkowie komisji konkursowej. W repertuarze znaleźli się: Rota, Mazurek Dąbrowskiego i Oda do Radości.

- W tym roku szkoła przystąpiła do drugiej edycji konkursu „Do Hymnu”. Jesteśmy jedyną szkołą w Cieszynie, która bierze udział w ogólnopolskich eliminacjach konkursu, pewnie za sprawą dosyć restrykcyjnych warunków, które trzeba było spełnić. Wymogiem było zaangażowanie wszystkich uczniów ze szkoły w śpiewanie. Dziś zobaczymy chór złożony z wszystkich klas z naszej szkoły, oczywiście jakieś osoby dziś do szkoły nie przyszły, jednak frekwencja jest wysoka – tłumaczyły osoby odpowiedzialne za przygotowanie uczniów.

Konkurs „Do Hymnu” ma zasięg ogólnopolski i jest skierowany do szkół podstawowych. Organizatorem plebiscytu jest Narodowe Centrum Kultury, a akcja odbywa się w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022. Celem konkursu jest kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych hymnów, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: