Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Długa podróż polskich skoczków

Letnie Grand Prix, w minionych dniach, zagościło do Zakopanego. Następnym przystankiem tegoż cyklu będzie Japonia, a ściśle rzecz ujmując, Hakuba. Szkoleniowcy polskich skoczków postanowili, że do Azji wyślą kadrę B.

Podczas minionego weekendu emocjonowaliśmy się skokami w Zakopanem oraz we Frensztacie. Jednak teraz skoczkowie będą mieli do pokonania znacznie dłuższą podróż. Do Japonii udadzą się podopieczni Macieja Maciusiaka, a więc przedstawiciele kadry B. Kto zaprezentuje się w Hakubie?

37-letni szkoleniowiec weźmie ze sobą pięciu skoczków. Do kadry B wraca Aleksander Zniszczoł, który wystąpił podczas ostatniego LGP w Zakopanem u boku Piotra Żyły i spółki. Z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego powołania otrzymali również Kacper Juroszek oraz Paweł Wąsek. Skład uzupełniają Klemens Murańka i Andrzej Stękała, a zabrakło w nim miejsca dla Tomasza Pilcha, którzy podczas ostatnich konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie nie zdołał zapunktować.

Już w czwartek czekają nas kwalifikacje (początek o godz. 11 - polskiego czasu) do piątkowego konkursu, który ropocznie się tuż przed południem - 11:30. W sobotę, najpierw odbędą się kolejne kwalifikacje, a zaraz po nich rozpocznie się drugi konkurs indywidualny. Początek zaplanowano na tę samą godzinę, co piątkowe zmagania.

Transmisje w TV:

  • piątek - konkurs indywidualny, godz. 11:30 - TVP Sport oraz Eurosport
  • sobota - konkurs indywidualny, godz. 11:30 - TVP Sport oraz Eurosport

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: