Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Długa już gotowa

Ku końcowi mają się prace na ulicy Długiej w Hermanicach. Pojawiły się chodniki i nowy asfalt.

Około 900 metrów ma ulica Długa w Ustroniu. W ostatnich miesiącach odcinek ten przechodził gruntowną renowację. Przede wszystkim powstała tutaj kanalizacja deszczowa. Teraz nadszedł czas na końcową fazę realizacji zadania. Ul. Długa jest łącznikiem między ulicami Dominikańską a Fabryczną.

Droga była bardzo wąska, ze starym asfaltem, nie było chodnika. Dodatkowo brakowało tam kanalizacji deszczowej. Osiedle Hermanice mocno się rozbudowuje, a ta droga rzeczywiście jest często wykorzystywana jako alternatywna do ul. Skoczowskiej – mówi Andrzej Siemiński, naczelnik Wydziału Inwestycji, Architektury i Gospodarki Gruntami UM w Ustroniu.

Jak słyszymy w ustrońskim magistracie, wykonawca ma termin ukończenia prac do końca września, jednak najprawdopodobniej już końcem sierpnia, rozpoczną się procedury związane z odbiorem inwestycji.

Inwestycja kosztowała gminę 1,6 miliona zł. Ale miasto złożyło wniosek o dofinansowanie prac z funduszy unijnych, być może uda się uzyskać refundację części kosztów.

JB

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-27 11:57:58
ferda13: Maksymalna szerokość chodnika, minimalna pasa ruchu, a ludzie na wsi i tak będą chodzić środkiem cesty
2015-08-27 18:32:06
kotexy: Ja tam nie widzę chodnika, tylko wyjazdy z posesji zrobione z kostki, wskutek czego ten tzw. chodnik jest falisty. W praktyce będą tam i tak stale stały samochody i rzeczywiście ludzie będą zmuszeni do chodzenia drogą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: