Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dla rowerzystów i nie tylko… Nowa wiata, stoły, ławy przy trasie rowerowej Via Ducalis w Górkach Wielkich

Wiata, ławki, stoły – to nowe elementy terenu rekreacyjno-turystycznego przy trasie rowerowej Via Ducalis w Górkach Wielkich. Kosztowały ponad 207 tysięcy, ale Gmina Brenna z kasy wyłożyła tylko 123 zł. Reszta to dofinansowania.

Niedawno zakończono prace związane z realizacją projektu „Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-turystycznego przy trasie rowerowej Via Ducalis w Górkach Wielkich”.

- Inwestycja miała na celu stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego miejsca dla rowerzystów oraz mieszkańców, łącząc elementy rekreacyjne z wygodnymi udogodnieniami infrastrukturalnymi. Projekt obejmował budowę miejsc obsługi rowerzystów, wiaty rekreacyjnej oraz remont istniejącej drogi dojazdowej, która łączy nowo zagospodarowany teren z drogą powiatową przy ul. Zofii Kossak. Nowe miejsca rekreacyjne przylegają do istniejącego placu o nawierzchni bitumicznej, a zmodernizowana droga dojazdowa została umocniona i wykonana na śladzie wcześniejszej, gruntowej drogi – informują władze Gminy Brenna.

Prace budowlane obejmowały:

  • remont drogi dojazdowej i skrzyżowania z drogą powiatową (51.545,63 zł brutto),
  • utworzenie placu rekreacyjnego o nawierzchni z geokraty wypełnionej kruszywem (67.353,50 zł brutto), 
  • budowę wiaty rekreacyjnej (16.757,57 zł brutto),
  • oraz montaż różnorodnych ławek i stołów, instalację stacji naprawy rowerów, lamp solarnych, stojaków rowerowych oraz koszy do segregacji śmieci, a także tablic edukacyjnych i informacyjnej (71.918,10 zł brutto).
     

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 207.574,80 zł brutto.

- Warto dodać, iż projekt został dofinansowany z dwóch źródeł zewnętrznych tj. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  w kwocie 132.001,58 zł brutto oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 75.450,22 zł brutto. Wkład własny Gminy Brenna do tej inwestycji wyniósł 123,00 zł brutto. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Górki Wielkich oraz turyści zyskali nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń, która z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności regionu oraz poprawy jakości życia lokalnej społeczności - zauważają włodarze z Brennej.

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-15 16:15:56
Dick: Wreszcie to miejsce tak zaniedbane nabrało wyrazu Bardzo udana inwestycja ! Brawo !
2024-06-16 00:07:01
xfactor: Ciekawe jak długo to wytrzyma w takim stanie. Już ktoś pokazał klasę podpalając i niszcząc jedną z ławek na ścieżce koło Brennicy. Złapać takiego i nogi z dupy powyrywać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: