Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla dzieci krzywdzonych i ich rodzin

Jesteś rodzicem? Twoje dziecko doświadczyło przemocy? Weź udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii ''Kontakt''.

W Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem" rusza kolejna edycja programu pomocowego dla dzieci krzywdzonych i ich rodzin.

Do wzięcia udziału w warsztatach zapraszani są rodzice z powiatu cieszyńskiego. Na całość składa się cykl 8 - dwugodzinnych spotkań. Prowadzącymi będą psycholog i psychoterapeuta - Katarzyna Kauer oraz Elżbieta Kiedroń-Fałat pedagog, psychoterapeuta. Warsztaty rozpoczną się 24 wrzesień.

-  Warsztaty są skierowane głównie do rodziców dzieci, które doświadczyły już różnych sytuacji trudnych związanych z przemocą, czy to bezpośrednio czy poprzez bycie świadkiem np. przemocy domowej. Zadanie jest częścią projektu "Dotyk miłości" w ramach programu "Bezpieczne dzieciństwo" Fundacji Dzieci Niczyje realizowanego od kwietnia do listopada 2012 – podkreśla kierownik Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" w Cieszynie Elżbieta Kiedroń-Fałat - Do udziału w warsztatach zachęcamy także rodziców, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje wychowawcze.

Podczas cyklu spotkań poruszone zostaną takie tematy, jak: „Moje dziecko jest wartościowe”, „Jak pomóc dziecku, gdy zostało skrzywdzone?”, „Seksualność dzieci i młodzieży”,, „Moje dziecko mówi nie”,  czy też „Moje dziecko się ochroni”.

Prowadzący warsztaty zwrócą uwagę rodziców na takie aspekty, jak: budowanie i uczenie dziecka stawiania właściwych granic, wzmocnienie postawy asertywnej u dziecka, czy też niwelowanie zachowań wzmacniających postawę „kozła ofiarnego” lub „agresora” często występujących u dzieci doświadczających skrzywdzenia. Będzie również mowa o rozpoznawaniu sygnałów świadczących o tym, że dziecko jest ofiarą przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej oraz o właściwym reagowaniu na objawy zaburzonych zachowań u dzieci - ofiar przestępstw i krzywdzenia. Rodzice dowiedzą się także, w jaki sposób pomóc dziecku wyrażać i bezpiecznie „odreagować” trudne emocje, a także co jest normą, a co powinno zaniepokoić ?

- Zapisy odbywają się pod numerem telefonu: 33 479 54 55. Zapraszamy... również opiekunów oraz osoby, które planują zostać rodzicami ... - zachęcają organizatorzy.

Start: 24  wrzesień 2012 (cykl 8 spotkań – 2 godz.)
Poniedziałki  16.00 –18.00
Centrum Profilaktyki, Edukacji i Terapii „Kontakt”,
Cieszyn, ul. Ks. Janusza 3
 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: