Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

DK-81 remont do 2011 roku...

Jak poinformowała gminę Skoczów Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad remont DK81 Katowice-Wisła, może potrwać nawet do 2011r.
W wyniku uszkodzenia polegającego na poprzecznych spękaniach nawierzchni z rozwarstwieniem na ok. 7 cm, a także podłużnych deformacjach oraz destrukcji obrukowania skarpy, deformacji ścieku betonowego i oberwania skarpy wykopu, do których doszło podczas powodzi w maju br, ruch na DK 81 został wstrzymany, a następnie przywrócony z ograniczeniami dla samochodów osobowych (czytaj: Wiślanka pękła na 4 pasach - do Katowic przez Cieszyn) - Z uwagi na szeroki i skomplikowany zakres prac związanych z przebudową i zabezpieczeniem drogi krajowej nr 81, przewidujemy, iż pełny ruch pojazdów na obu jezdniach będzie przywrócony nie prędzej niż w 2011r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała jeszcze, że - o skali destrukcji drogi świadczą koszty jej docelowej naprawy, które szacujemy na 30-40 mln zł. 

Remont drogi będzie prowadzony dwuetapowo. Pierwszy etap ma przywrócić ruch pojazdów ciężarowych na jednej jezdni, drugi to docelowa przebudowa odcinka DK 81.
 

źródło: skoczow.pl /ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: