Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Diety i promocja Cieszyna

Pierwsza w 2011 roku sesja cieszyńskiej Rady Miejskiej minęła pod dyktando diet i dyskusji o turystycznych szansach naszego miasta.

Ile zarobią cieszyńscy radni? Przewodniczącemu Rady przysługuje dieta 1 600 złotych, wiceprzewodniczącemu 1 000 złotych. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej dostanie 900 złotych, członek tej Komisji – 700 złotych. Tyle samo dostanie przewodniczący komisji stałej w Radzie. Radny będący członkiem dwóch komisji stałych dostanie 600 złotych, ten, który zasiada jedynie w jednej komisji stałej może liczyć na 500 złotych. 400 złotych dostanie radny nie będący członkiem komisji stałych Rady. W razie przysługiwania diet z różnych tytułów przysługuje jedna dieta, ta wyższa.

Taką uchwałę podjęli w czwartek 27 stycznia cieszyńscy Radni. Za było 16 radnych, przeciw 3, a 1 wstrzymał się od głosu.

Radni uchwalili także bicz na swoje nieobecności i spóźnienia w postaci kar od 50 złotych (spóźnienie ponad 30 minutowe na posiedzenie komisji stałej) do 200 zł (nieobecność na sesji Rady).

Zanim doszło do dyskusji o dietach, głos zabrała Monika Szychowiak z Eskadra PR, która przedstawiła wyniki projektu: „Program promocji markowych produktów turystycznych Cieszyna”. Krakowska firma przeprowadziła badania potencjału turystycznego miasta. Bardzo trudno o optymizm. W Cieszynie potrzeba rozbudowy bazy noclegowej, niewielka jest chęć odwiedzin naszego miasta (chęć wzrasta wśród grupy osób, które już odwiedziły Cieszyn). Prawie 60 procent ankietowanych kojarzy Cieszyn z granicą.

- Ten raport to wystarczające podsumowanie polityki promocji Cieszyna realizowanej w ubiegłej kadencji przez Wspólnotę Dla Cieszyna – powiedział radny Olgierd Lizoń.

Raport wkrótce będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: