Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Diecezja zbiera gazetki

Diecezja Bielsko-Żywiecka postanowiła zebrać i opublikować w internecie wszystkie gazetki wydawane na terenie jej dekanatów. Ze wstępnych danych wynika, że taką formę kontaktu z wiernymi prowadzi 29% parafii.

Na terenie naszego powiatu istnieje 6 dekanatów (jednostek organizacyjnych Kościoła Katolickiego, pod które podlegają parafie): cieszyński, goleszowski, istebniański, skoczowski, strumieński i wiślański. Najwięcej parafii zreszonych jest w strumieńskim (12) i skoczowskim (11), a najmniej w istebniańskim (6).

Jak wynika z danych opublikowanych przez diecezję, najwięcej gazetek ukazuje się również w dekanacie strumieńskim i skoczowskim (po 6). Oto pełne zestawienie:

Obecnie zebrane przez Diecezję Bielsko-Żywiecką gazetki można znaleźć tutaj - LINK.

KR/Diecezja Bielsko-Żywiecka

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-17 15:43:27
arcybiskup: Istebniański nie posiada ani jednej gazetki? Przecież górale są najbardziej honorowi i hojni, może to przez bezwarunkowe posłuszeństwo, nikt nie zadaje pytań, to i gazet nie potrzeba, tego nie wiem, wpływy mniejsze, ja bym wprowadził gazetki. Niestety na gazetkach nie można zarobić tyle, co na cięciu i kruszeniu ludzkich kości. Nie będę tutaj wymieniał nazwisk świętych (żeby nie łamać regulaminu i uczuć religijnych), ale wydaje mi się, że jest to lepszy biznes niż gazetki. Z prostego powodu, cięcie i rozsyłanie kości jest tańsze niż działalność związana z wydawaniem gazetek. Wystarczy ogłosić kogoś świętym, jego zwłoki natychmiast stają się pożądane i można na nich zarobić. Zainteresowanych procedurą pobierania kości zapraszam do obejrzenia filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=DeQREsbopRU
2020-02-17 20:11:22
krzysztofmn: nieczytaci, niepisaci, niekumaci - po co im gazetki, skoro proboszcz wszystko na tacy poda, i to uwolnione od tęczowej zarazy?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: