Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Deszczowe pożegnanie lata

21 września uczniowie Gimnazjum nr 3 w Cieszynie pod opieką wychowawczyni Aleksandry Juroszek i przewodnictwem Jana Machały z Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK ''Beskid Sląski'' wybrali się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej ''Leśnik'' w Ustroniu.

Wycieczkę edukacyjną zorganizowaną na pożegnanie lata częściowo popsuła pogoda. - Niestety deszcz uniemożliwił nam wyjście na ścieżkę edukacyjną Skalica. Musieliśmy zadowolić się wystawami na terenie zwiedzanego obiektu. Mile jednak spędziliśmy czas podczas prelekcji Pani Moniki Matl z Nadleśnictwa w Ustroniu – relacjonuje Machała.

Czas nie był bynajmniej zmarnowany, a uczniowie z wycieczki wrócili z nową wiedzą i utrwaloną tą, którą już z zakresu wiedzy o przyrodzie posiadali. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie rozpoznawania zdjęć przyrodniczych, który prowadziła Monika Matl. Najlepsi otrzymali nagrody, a zwycięzca - Jakub Hrynek dodatkowo dyplom z ramienia KOP PTTK. - Na koniec rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Wczesnym popołudniem, w deszczu wracaliśmy do autobusu w drogę powrotną – kończy swą relację Machała.
(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: