Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Deszcz medali dla juniorów i młodzieżowców KS Shindo z Cieszyna

Bielsko-Biała gościło w miniony weekend najlepszych juniorów, juniorki i młodzież karate w Polsce. W sobotę, 26 października odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate WKF, a w niedzielę, 27 października - Mistrzostwa Polski Karate-Do Shotokan. Oba dni przyniosły sukcesy zawodników KS Shindo z Cieszyna.

W Mistrzostwach Polski w Karate WKF udział wzięło 281 zawodników z 44 klubów, którzy walczyli w kategoriach juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Klub Sportowy Shindo z Cieszyna reprezentowało 8 zawodników.

- Klaudia Szymańska zdeklasowała wszystkie dziewczyny w kategorii Kumite indywidualnym juniorek +59 kg i wygrała tę kategorie, również  złoto wywalczyły dziewczyny Marta Pastwa, Sara Karwot, Patrycja Kądziałka w kategorii Kata drużynowe juniorek, srebrny medal dołożyli juniorzy w tej samej kategorii w składzie Jakub Baron, Mateusz Bobrzyk, Aleksander Gorzelany, natomiast brązowy krążek zdobyła Marta Pastwa w Kata indywidualnym juniorek. Blisko medalu uplasowali się również Patrycja Kądziałka i Aleksander Gorzelany, którzy przegrali w swoich kategoriach w Kumite indywidualnym walkę o Brązowy medal - wymienia Piotr Szymala z Klubu Sportowego Shindo z Cieszyna.

W niedzielę 27 października rozgrywały się Mistrzostwa Polski Karate-Do Shotokan, w których wzięło udział ponad 250 zawodników z 38 klubów, a walczyli w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i seniorów.  Zespól cieszyński reprezentowała 7 osobowa grupa zawodnicza, uzyskując następujące wyniki:

Jakub Baron, Mateusz Bobrzyk, Aleksander Gorzelany - srebro Kata drużynowe kadetów

Marta Pastwa, Sara Karwot, Patrycja Kądziałka - srebro Kata drużynowe kadetek

Sara Karwot - brąz Kata indywidualne kadetek

Jakub Baron - brąz Kata indywidualne kadetów

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: