Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Defibrylator AED w OSP Zaborze

W remizie OSP Zaborze pojawiła się Kapsuła Życia z ogólnodostępnym defibrylatorem AED. Urządzenie ma pomagać w akcjach ratowniczych, może być wykorzystywane nie tylko przez strażaków.

Defibrylator automatyczny (AED) to urządzenie specjalistyczne, które za pomocą poleceń głosowych i instrukcji graficznych prowadzi osobę udzielającą pomocy przez procedurę bezpiecznej defibrylacji. Ma zastosowanie w sytuacji, gdy brak jest specjalistycznej pomocy medycznej, a u osoby poszkodowanej wystąpiło zatrzymanie krążenia - OSP ZABORZE informuje naszych mieszkańców i nie tylko, że na remizie jest zamontowane ogólnodostępne AED. Po długim oczekiwaniu i wymaganiach mamy znowu to, co chcieliśmy. Serdeczne podziękowania dla sołtysa Zaborza Krzysztofa Michalczyka, dh Wacława Juśko, i Gminy Chybie i naszych druhów za zaangażowanie się w realizację pomocy ogólnej mieszkańcom naszej wsi i gminy. W najbliższym czasie przeprowadzimy dla mieszkańców naszej wsi i gminy szkolenie zakresu pierwszej pomocy i użytkowania AED – przekazali strażacy z OSP Zaborze w mediach społecznościowych.

Od kilku lat defibrylatory AED stają się niemal podstawowym elementem wyposażenia w miejscach, gdzie np. jest duża rotacja ludzi, lub gdzie zwiększone jest ryzyko wystąpienia wypadków. Poszczególne gminy starają się rozlokować na swoim terenie te urządzenia, tak aby w razie nagłych wypadków pomoc mogła nadejść jak najszybciej. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: