Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dębowiec: Można składać wnioski do budżetu

W Gminie Dębowiec rozpoczęły się prace nad projektem budżetu gminy na rok 2019. W związku z tym mieszkańcy mogą składać wnioski do budżetu – dzięki temu można m.in. zwrócić uwagę władz gminy na określone potrzeby lokalnej społeczności, zasugerować określone rozwiązania i mieć wpływ na podział środków gminy.

Wnioski, do budżetu gminu mogą składać mieszkańcy gminy, organizacje, związki wyznaniowe, czy też inne podmioty z terenu gminy Dębowiec. Oprócz tego wyjść z określoną inicjatywą mają prawo również rady sołeckie, sołtysi oraz pojedynczy radni. Warunkiem rozpatrzenia wniosku do budżetu na rok 2019 jest złożenie go do dnia 20 września 2018 roku w biurze podawczym Urzędu Gminy Dębowiec.
We wniosku powinny znaleźć się między innymi: nazwa proponowanego zadania, opis, na czym miałaby polegać jego realizacja, opis realizacji, oraz uzasadnienie, dlaczego akurat taki projekt z punktu widzenia lokalnej społeczności powinien zostać zrealizowany, a także szacunkowy koszt realizacji zadania. Wzory wniosków dostępne są na stronie internetowej gminy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: