Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dębowiec. Finał konkursu przyrodniczo-plastycznego

Rozstrzygnięto piątą już edycję konkursu plastycznego ''Poznajemy Pomniki Przyrody w gminie Dębowiec''. Wójt Gminy Dębowiec Tomasz Branny podkreślił, jak ważna jest dbałość o środowisko. - Zwłaszcza w naszej rolniczej gminie, gdzie terenów zielonych jest jeszcze bardzo dużo- mówił podczas uroczystego wręczania nagród i dyplomów

Dyrektor GOK-u Karina Bogusz wyjaśniła, że celem konkursu jest zachęcenie młodzieży szkolnej do poznawania walorów przyrodniczo-krajobrazowych najbliższej okolicy. - Mamy wspaniałe pomniki przyrody na terenie naszej gminy i cieszymy się, że te pomniki zostały utrwalone – mówiła zauważając, że liczny udział w konkursach (bo ten nie jest jedynym organizowanym przez Komisję Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie we współpracy z gminą i GOKiem w Dębowcu) pokazuje, że środowisko przyrodnicze, krajobraz, którym się otaczamy, nasza Mała ojczyzna nie są nam obce. - Nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa. Zależy nam na tym, by otaczający nas świat był czysty, zdrowy i przyjazny. Coraz częściej dostrzegamy piękno otaczającego nas świata. To widać w waszych pracach. Za poszerzanie tej świadomości ekologicznej i uwrażliwiania na piękno chylę czoła nauczycielom, bo to w dużej mierze ich zasługa, ale również panu Jankowi Machale, bo od wielu lat jest głównym propagatorem różnego rodzaju konkursów, akcji o tematyce przyrodniczej – mówiła do laureatów konkursu.

Spośród ponad 20 nadesłanych prac nagrodzono 14. Dyplomy i nagrody uroczyście wręczono 18 maja w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Dębowiec w Łączce. Oto laureaci:
1. Dawid Pońc (Dębowiec), 2. Natalia Szczotka, 3. Paulina Wróbel (obie Ogrodzona), 4. Agnieszka Gaszczyk, 5. Piotr Dziendziel (oboje Iskrzyczyn), 6. Estera Kurus (Dębowiec). Nagrody Euroregionu Olza specjalne przyznawane za wyjątkowy artyzm wykonanej pracy przypadły Jolancie Szkucik z Simoradza i Natalii Kubies z Ogrodzonej.

Zwycięska praca zachwyciła nie tylko jury konkursu. Zwracał na nią uwagę każdy wchodzący na salę. Praca przedstawia pomnikowe drzewo. Jej autor, Dawid Pońc nie ograniczył się jednak jedynie do namalowania bądź narysowania pomnika przyrody. Drzewo ma pień wyklejony prawdziwą korą, koronę z liści i nawet tabliczkę „pomnik przyrody” przytwierdzoną do pnia. Istne arcydzieło. I jakie pomysłowe. - Szukam ciekawych pomysłów, bo samo malowanie byłoby nudne - mówi zdolny Dębowianin, który w konkursie brał udział już po raz drugi, gdyż interesuje go zarówno plastyka, jak i przyroda.

Prace wystawione będą na wystawie punktu informacji turystycznej przy Urzędzie Gminy w Dębowcu. Prezentujemy także ich fotografie w naszym fotoreportażu.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: