Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dębowiec - centrum w rok

Równy rok trwała rewitalizacja centrum Dębowca. Przez ten czas wiele się tutaj zmieniło. Przede wszystkim powstał nowy przystanek autobusowy, opodal w miejscu dawnej fontanny - profesjonalna tężnia solankowa.

Prace rozpoczęły się pierwszego lipca w ubiegłym roku. Jak informuje Tomasz Branny, wójt Dębowca udało się je zakończyć przed terminem. Pierwotnie zakładaliśmy, że potrwają one do września. Jednak mieliśmy łagodną zimę a dodatkowo firma sprawnie przeprowadzała prace. Dzięki temu możemy już otworzyć Park Jubileuszowy.

Rewitalizacja centrum pochłonęła 2 miliony 200 tysięcy złotych. Ze środków Lokalnej Grupy Rybackiej gminie udało się pozyskać na ten cel 940 tysięcy złotych. W ramach inwestycji powstał nowy przystanek autobusowy, w budynku znajdują się również pomieszczenia, w których najprawdopodobniej niebawem swoje miejsce znajdzie kawiarenka.

W miejscu gdzie do tej pory działała fontanna z 'grzybkiem', po którym spływała solanka, powstała tężnia solankowa. Jak dodaje Branny - to profesjonalna tężnia solankowa, z wypełnieniem tarninowym. Ma wysokość trzech metrów. Solankę pozyskujemy z odwiertów w Dębowcu.

Uroczyste otwarcie Parku Jubileuszowego zaplanowano na najbliższy piątek 11 lipca. O godzinie 17.00 będzie można dowiedzieć się o historii przebudowy oraz posłuchać prelekcji dotyczącej solanek leczniczych wydobywanych w Dębowcu. O godzinie 18.00 w ramach Wieczoru Muzycznego zagra zespół Ustronsky.

Po koncercie organizatorzy zapraszają poczęstunek w formie grochówki, a na dzieci będą czekały lody, popcorn oraz wata cukrowa.

 

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: