Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Debata przedwyborcza kandydatów na burmistrza Cieszyna

W piątek (05.10) w Kamienicy Konczakowskich odbyła się debata przedwyborcza kandydatów na burmistrza Cieszyna. W debacie wzięli udział wszyscy kandydaci – Ryszard Macura, Gabriela Staszkiewicz, Krzysztof Herok, Joanna Wowrzeczka oraz Czesław Gluza.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji kandydatów. W drugiej części debaty przyszedł czas na pytania. Moderator zadał pięć pytań (transport publiczny, smog, turystyka, sport, organizacje stowarzyszenia fundacje ) kandydaci odpowiadali w kolejności poprzedzonej losowaniem. W ostatniej części spotkania to publiczność zadawała pytania.

Debatę podzieliliśmy na kilka odcinków. Zapraszamy do obejrzenia, wstępu oraz rundy I w której kandydaci odpowiadają na pytanie: Transport publiczny - Jaki pomysł ma Pan/Pani na poprawę jakości transportu publicznego? Jak zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego?

Kolejne rundy wkrótce na OX.PL.

Jaki pomysł ma Pan/Pani na poprawę jakości transportu publicznego? Jak zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego?

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-06 20:14:11
bronek91: Jaka szkoda, iż nikt nie pomyślał o pytaniach w zakresie przyciągania imigrantów zarobkowych... Temat na czasie a bez T A N I E J_ S I Ł Y_ R O B O C Z E J trudno wyobrazić sobie lokalny rozwój gospodarczy. Jak to się mówi, jenerały zawsze ćwiczą wojsko nie na potrzeby nadchodzącej wojny ale tej poprzedniej.... Swojego potencjału demograficznego Śląsk Cieszyński w dużej mierze się już pozbył a Senioratowi, który tak sprowadza się w te tereny, ktoś musi np. upiec chlebek czy podać leki w aptece....
2018-10-06 20:29:25
bronek91: 1) transport publiczny- należy przywrócić publicznego przewoźnika na rynek. 2) smog- ten problem trudno rozwiązać nawet na szczeblu powiatu. Trzeja rozładować korki w miastach, zapewnić ludziom alternatywę w postaci D O B R Z E_ Z O R G A N I Z O W A N E G O _ I _ S O L I D N E D N E G O transportu publicznego, rozbudować ścieżki rowerowe, zorganizować pasy przewietrzenia wokół miasteczek albo filować aby deweloperka zbytnio nie zabudowywała terenów wokół miast, zwiększenie lesistości terenu, zapewnienie transportowi publicznemu nowego taboru (najlepiej elektrycznego) i przyjrzenie się poczynaniom w zakresie ochrony środowiska ze strony naszych czeskich sąsiadów. 3) turystyka- ograniczenie smogu, współpraca z Czechami, kreowanie lokalnych marek np. piwa rzemieślniczego, dobrze zorganizowane ścieżki np. po nieużytkowanych lub niedofinansowanych torowiskach... a od NGO to jest Soros i kapitał obcy, zresztą te finansowania z zewnątrz i tak nie są jak się to przedstawia "bezinteresowne", tyle w temacie.
2018-10-06 21:13:44
bronek91: Słyszę, iż kandydaci/kandydatki/kandydaty na burmajstra/burmistę dość dobrze przemyśleli sobie problem natężenia ruchu w mieście. Proponowałbym jednak częściej bywać w większych ośrodkach miejskich poza Cieszynem. Budowa nowych parkingów w mieście zwiększy natężenie ruchu w tym rejonie i pojawią się nowe problemy komunikacyjne, dolegliwsze zakorkowanie miasta a w konsekwencji coraz bardziej będą narzekać mieszkańcy śródmieścia. Jeszcze intensywniej zakorkowany Cieszyn z pewnością nie będzie miał czystszego powietrza i nie przyciągnie tylu turystów. Z reguły ośrodki miejskie P O Z B Y W A J Ą _S I Ę _ S A M O C H O D Ó W_ Z E_ S W O I C H_ Ś R Ó D M I E Ś Ć. Nie rozumiem dlaczego niektórzy chcą pojazdy samochodowe itd. właśnie sprowadzać do centrum. Większe ośrodki stale powiększają strefy płatnego parkowania i zwiększają opłaty za pozostawienie pojazdu w śródmieściu→ powód? Próba zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i podniesienie komfortu życia w śródmieściu, rozładowanie korków, ułatwienie działalności komunikacji, zwiększenie atrakcyjności turystycznej. In plus, to wybory na burmajstra, zatem należy w poruszaniu się po mieście uprzywilejować mieszkańców/wyborców a nie przyjezdnych. Jak widać, niektórzy nie wiedzą gdzie startują.
2018-10-06 21:15:44
bronek91: Co natomiast czynią przyjezdni skoro w śródmieściu nakazują płacić? Przenoszą się na obrzeża, zatem to tam należy pomyśleć o organizacji miejsc do parkowania i stworzenia z terenu obrzeży dogodnych połączeń komunikacji publicznej, która ograniczy ruch drogowy w mieście. Większe ośrodki wyzbywają się zatłoczonych centrów, jak widać Cieszyn pragnie podążać w przeciwnym kierunku. Stelizm?
2018-10-06 21:16:36
bronek91: Co do organizacji miejsc postojowych, nie trzeja iść nawet na współpracę ze starostwem, wystarczy partnerstwo publiczno- prywatne. Myślę, iż niejeden właściciel dogodnie położonej nieruchomości byłby chętny a takich jest jeszcze całkiem sporo… Tyle w temacie….
2018-10-06 21:56:43
tom lem: Dobrze, że "Tyle w temacie…. " bo myślałem, że skończy się kolką lub zadyszką.
2018-10-07 09:46:25
vis: kandydaci 1-3 zero, nawet mniej niż zero w temacie transportu, coś tam dukali, nawet nie wiedzieli o czym, wstyd, nr 4 kandydatka przygotowana, konkretnie, ale bez liczb ogólnie teoria( mimo wszystko najlepiej wypadła), Pan Burmistrz coś tam coś tam o kolei ale to niestety nie w kompetencji Burmistrza wiec nie na temat. Ogólnie nikt nie przedstawił żadnych konkretów na liczbach co ile kosztuje w stosunku do możliwości budżetu miasta.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: