Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Darmowy kurs angielskiego dla seniora

Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców Biblioteka Miejska w Cieszynie postanowiła zorganizować darmowy kurs języka angielskiego dla seniorów. Zajęcia rozpoczną się w październiku, zapisy ruszą już niebawem, bo 24 września.

Nauka języka angielskiego to kolejna propozycja Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, dzięki której seniorzy będą mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty i rozwijać zdolności.

1 października rozpocznie się kurs "Angielski dla Seniora". Poziom dla początkujących "szlifować" będą osoby w wieku 55+. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (1,5 godz.) przez 3 miesiące.

- Starsi czytelnicy Biblioteki Miejskiej kilkakrotnie zgłaszali bibliotekarzom chęć uczestniczenia w kursie języka angielskiego, na którym mogliby poznać podstawy posługiwania się językiem. Nie koniecznie byli zainteresowani poznawaniem zawiłości czasów w tym języku, czy odmian czasowników (choć niewątpliwie te rzeczy w pigułce też będą musieli poznać). Bardziej interesowali się  zasobem słów i podstawowymi konstrukcjami zdań, które pomogłyby im w komunikacji za granicą. Jak zapytać gdzie jest dworzec, lotnisko, jak zamówić posiłek, jak wskazać kierunek komuś, kto pyta nas o drogę... – to właśnie interesuje naszych przyszłych studentów-seniorów
– wyjaśnia Izabela Kula dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Wyjeżdżając poza granice ojczystego kraju niejeden z nas poczuł się nieswojo nie znając obcego języka. - Osoby chętne do udziału w kursie językowym twierdzą, iż bez jakiejkolwiek znajomości języka czują się dyskomfortowo i obco poza granicami kraju, będąc np. na wycieczce, wakacjach, czy w odwiedzinach u dzieci, rodziny, czy przyjaciół. Tymczasem angielski to dziś właściwie język globalnej wioski, którym można się porozumieć nie tylko w krajach anglojęzycznych – dodaje Izabela Kula.

Tak, więc pomysł wyszedł od czytelników, podobnie jak komputerowy kurs dla seniorów, który od 3 lat cieszy się nieustannym zainteresowaniem. Zapisy osób chętnych do udziału w kursie odbędą się w dniach 24-26 września w czytelni ogólnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, przy ul. Głębokiej 15, w godzinach otwarcia instytucji.

Kolejną propozycją, tym razem jednak dla najmłodszych czytelników są  zajęcia plastyczno-językowe pod nazwą "Angielski z kolorem". Ofertę wprowadził Oddział dla dzieci BM. Zajęcia te skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 9 lat.  - Warsztaty plastyczno-językowe mają w głównej mierze zachęcić dzieciaki do nauki języka angielskiego, przełamać bariery i lęk przed nowym. Celowo połączyliśmy naukę angielskiego z zajęciami plastycznymi, które dzieci lubią najbardziej i w których najliczniej uczestniczą. Pokazać naszym najmłodszym czytelnikom jak uczyć się bawiąc – to główny cel pań bibliotekarek, jaki będzie przyświecał warsztatom „Angielski z kolorem" - mówi dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: