Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Darmowe szkolenia zawodowe dla niepełnosprawnych studentów

Kilkanaście lat temu osoba niepełnosprawna na uczelni wyższej była traktowana jak taki „rodzynek”. Obecnie sytuacja zmieniła się radykalnie i osoby z różnymi dysfunkcjami są zarówno studentami jak i wykładowcami. Większość uczelni stara się stwarzać studentom niepełnosprawnym warunki do pełnego udziału w procesie kształcenia poprzez uwzględnianie specyficznych potrzeb tej grupy studentów w planowaniu i realizacji procesu dydaktycznego. Osobom tym również wychodzą naprzeciw różne organizacje, Stowarzyszenia czy Fundacje.

Jedną z nich jest Fundacja Aktywności Zawodowej, która swoją ofertę kieruje do studentów lub absolwentów studiów wyższych mających orzeczenie o niepełnosprawności. Osoby takie chcące rozwinąć swoje kompetencje zawodowe Fundacja zaprasza do Dołączenia do projektu „Inspiratorium Kariery”, gdzie można skorzystać z bezpłatnych szkoleń zawodowych.

Oferowane szkolenia zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami, to: Social Media Manager, Grafik komputerowy, Web-designer, web-developer, Kurs księgowości, Kurs Excela/ pakietu MS Office, Kursy programowania, Szkolenia IT Szkolenia HR oraz wiele więcej.

Na terenie naszego powiatu nie brakuje studentów z niepełnosprawnościami czy studiujących na cieszyńskim Uniwersytecie czy na uczelniach całego kraju. Dlatego może taka oferta kogoś z czytelników portalu zainteresuje. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji faz.org.pl.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: