Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Danuta Stenka Gwiazdą tegorocznej edycji Kina na Granicy

Kino na Granicy w Cieszynie w tym roku będzie miało swoją jubileuszową, bo dwudziestą edycję. W związku z tym organizatorzy postarali się, aby program również był w jakiś sposób wyjątkowy. Na ekranach w tym roku mają pojawić się największe gwiazdy, zarówno polskiego, jak i czeskiego kina.

W Polsce (tak samo, jak i w Czechach) utytułowanych aktorów oraz aktorek jest wiele. Dlatego właśnie wybór gwiazdy tegorocznej edycji Kina na Granicy nie była prosta, jednak ostatecznie organizatorzy zdecydowali, że 20 edycja Kina na Granicy będzie poświęcona Danucie Stence, aktualnie występującej na deskach Teatru Narodowego.

– Jedyny taki aktorski fenomen– mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Kina na Granicy. – Kochana przez wszystkich, szanowana przez każdego. Jedna z najwybitniejszych aktorek teatralnych, kolekcjonerka nagród, ale miliony widzów pokochały ją za rolę Judyty w najlepszej polskiej komedii romantycznej "Nigdy w życiu!". Danuta Stenka to klasa, talent i najpiękniejszy uśmiech polskiego kina.

Danuta Stenka na ekranach pojawia się już prawie trzy dekady, swoją karierę rozpoczęła w teatrze, ponad 30 lat temu. Na swoim koncie ma udział w ponad 40 produkcja filmowych oraz liczne występy w serialach. Widzom dała się poznać nie tylko, jako główna bohaterka popularnych komedii romantycznych, ale również jako aktorka, która nie boi ról dramatycznych – wystąpiła w produkcjach takich jak „Dzieci Ireny Sendlerowej”, czy „Katyń”. W kinie pracowała z klasykami polskiej kinematografii, takimi jak Wajda, czy Antczak, nie stroniła również od wizjonerów - tutaj chociażby Treliński (tutaj chociażby fil "Łagodna z 1995 roku), a także z twórcami młodego pokolenia i debiutantami.

Organizatorzy Kina na Granicy mieli więc sporo filmów do wyboru, nie wszystkie niestety miały szansę znaleźć się w programie. Ostatecznie zdecydowano, że w Cieszynie wyświetlonych będzie kilkanaście filmów, z udziałem Danuty Stenki, na przykład: „Chopin. Pragnienie Miłości”, „Katyń”, czy też „Łagodna”.

Wśród gwiazd programu nie zabraknie również znanych reżyserów, takich jak Krzysztof Zanussi, czy Jan Hrebejk. Twórcy mają spotkać się w Cieszynie z uczestnikami festiwalu. Od czwartego stycznia dostępne są karnety, bilety na festiwal będą również dostępne przed seansami. Jubileuszowa edycja Kina na Granicy ma trwać pełny tydzień, rozpocznie się 27 kwietnia.

 

JŚ/ 

mat.pras. KNG

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: