Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czytelniku! Zgłoś bibliotekarza!

Znasz bibliotekarza lub bibliotekarkę, którzy zarażają swoją dobrą energią? którzy zasłużyli się dla biblioteki? Zgłoś ich do konkursu!

Konkurs na „Najlepszego Bibliotekarz Roku” organizowany jest co dwa lata przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie, pełniącą zadania biblioteki powiatowej i Starostwo Powiatowe w Cieszynie, w celu wyłonienia najbardziej cenionego i szanowanego przez środowisko lokalne i bibliotekarskie Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego.

Istotnym celem konkursu jest wyłonienie bibliotekarza, który wyróżnia się kreatywnością i wyjątkową aktywnością, nowatorskimi pomysłami, realizacją ciekawych przedsięwzięć, pozyskaniem środków na cele biblioteczne, pracą dla społeczności lokalnej, ciekawymi inicjatywami w sektorze książki i czytelnictwa.

Konkurs składa się z 3 etapów: zgłoszenia kandydata (od 2 do 14 października 2017 r.), prezentacji sylwetek zgłoszonych bibliotekarzy (od 21 października) i internetowego głosowania na nominowanych (od 23 października do 15 listopada 2017 r.).

Prawo zgłaszania kandydatów mają zarówno osoby indywidualne (czytelnicy i inni użytkownicy bibliotek), jak i władze samorządowe, instytucje kultury, organizacje społeczne, stowarzyszenia itp.

Kandydatów zgłaszać należy wypełniając formularz aplikacyjny dostępny na stronie Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL (formularz), Starostwa Powiatowego w Cieszynie (www.powiat.cieszyn.pl) oraz Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (www.biblioteka.cieszyn.pl).

Wypełnione formularze można:
a) wysyłać pocztą tradycyjną na adres: Biblioteka Miejska w Cieszynie, ul. Głęboka 15, 43-400 Cieszyn z dopiskiem „Bibliotekarz Roku”;
b) wysyłać pocztą mailową na adres: instruktor@biblioteka.cieszyn.pl, wpisując w temacie: Bibliotekarz Roku;
c) składać osobiście w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, przy ul. Głębokiej 15, 43-400 Cieszyn Wypożyczalnia dla dorosłych, I piętro z dopiskiem „Bibliotekarz Roku”;

O zdobyciu tytułu „Najlepszego Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego Roku 2017” decydować będzie liczba uzyskanych głosów.

Zdobywca tytułu „Najlepszego Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego Roku 2017” otrzyma nagrodę Starosty Cieszyńskiego w wysokości 1000 zł.
 

Regulamin konkursu (pdf)

Portal OX.PL jest patronem medialnym konkursu.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją