Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czytanie przyciąga tłumy

W Cieszynie jutro rusza VII Międzynarodowy Festiwal Czytania nad Olzą. Akcja prowadzona co roku rozpoczyna się tradycyjnie w Teatrze im. A. Mickiewicza. Bilety rozeszły się jak gorące bułeczki.

Festiwal otworzy wspólne odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Na scenie ramię w ramię stanie ponad 30 zaproszonych osób. Wspólnie z publicznością pomkną śladami najpopularniejszego pociągu w literaturze dziecięcej. Mówi Izabela Kula, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie

 

Program kabaretowy „Dzieci wiedzą lepiej” przygotowała Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka radiowej Trójki. Ryszard Bazarnik przekona, że żeby grać wcale nie trzeba mieć prawdziwych instrumentów. A potem dzieci przeniosą się w świat magii i iluzji za sprawą Mr Mario.

 

Czytelniczy festiwal potrwa do 5 czerwca. Już w poniedziałek 2 czerwca o 9:00 dzieci spotkają się z Grzegorzem Kasdepke, autorem poczytnych książek dla najmłodszych. W filiach biblioteki przez cały tydzień będą odbywały się warsztaty czytelnicze i literackie Bajkobranie.

Najmłodsi pacjenci Szpitala Śląskiego będą uczestniczyć w warsztatach biblioterapeutycznych, a w czwartek (05.06) zaplanowano konferencję z udziałem rodziców, bibliotekarzy i nauczycieli z powiatu cieszyńskiego pt. „Terapeutyczna moc literatury”. Będą spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki i spotkania  czytelnikami biblioteki dla niewidomych.

Akcje promowania czytelnictwa to ważny element pracy biblioteki – podkreśla Izabela Kula.

 

POSŁUCHAJ

 

W tym roku Biblioteka Miejska w Cieszynie jest w trakcie remontu. Na październik zapowiada się jego finał. Powstanie m.in. nowoczesna pracownia multimedialna, w której ćwiczyć będą mogli m.in. młodzi dj’e. Wszystko po to, by przyciągnąć do biblioteki młodzież i pokazać, że książki nie gryzą.

HBB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: