Czy powstanie nowa strzelnica w Chybiu?

Końcem grudnia 2017 roku Radny Powiatowy Krzysztof Neścior zwrócił się z interpelacją do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego o podjęcie aktywnych działań, mających na celu włączenie powiatu cieszyńskiego w projekt budowy strzelnicy powiatowej na terenie gminy Chybie. Działanie takie miałyby zdaniem radnego mieć związek ze zmianą ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

W swojej interpelacji radny Neścior wskazywał, że zgodnie z przyjętym przez Ministerstwo Obrony Narodowej planem odbudowy infrastruktury, mającej na celu propagowanie strzelectwa oraz wiedzy związanej z obronnością, w każdym powiecie może powstać strzelnica, której budowa miałaby zostać dofinansowana w znacznym stopniu ze środków MON.

Jednocześnie zgodnie z treścią interpelacji, w powiecie cieszyńskim możemy zaobserwować rosnące zapotrzebowanie na ogólnie dostępną strzelnicę. Mogłyby z niej korzystać organizacje pro obronne, klasy o profilu wojskowym, a także osoby niezwiązane z ww. podmiotami, zainteresowane strzelectwem. Jednocześnie powstanie takiej strzelnicy zwiększyłoby bazę szkoleniową jednostek mundurowych powiatu cieszyńskiego. Radny wskazywał, że jego zdaniem na propagowaniu szkolenia strzeleckiego obywateli może zyskać obronność ojczyzny.

Po wstępnym rekonesansie na terenie byłej strzelnicy w Chybiu i spotkaniu z radnymi i wójtem gminy Chybie Krzysztof Neścior uzyskał zapewnienie, co do zainteresowania odbudową strzelnicy na terenie gminy. Teren dawnej strzelnicy pozostaje w zgodzie z wymogami, które muszą zostać spełnione przy budowie obiektów tego typu. Jednocześnie Chybie zostało wskazane, jako centralny punkt powiatu, który jest idealny na zlokalizowanie nowej strzelnicy, ze względu na fakt, że mieszkańcy powiatu będą mieli do niej łatwy dostęp.

W związku z powyższym, radny Neścior zwrócił się z interpelacją do Starosty oraz Zarządu Powiatu, o podjęcie rozmów z władzami samorządowymi gminy Chybie, w celu jak najszybszego przystąpienia do programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w każdym powiecie”.

Na odpowiedź, nie trzeba było długo czekać – W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 27.12.2017 r. informuję, że Zarząd Powiatu przychylił się do podjęcia działań, mających na celu wsparcie budowy strzelnicy, wyrażając wolę co do możliwości współfinansowania zadania, a także występując do Gminy Chybie o zajęcie stanowiska w ww. sprawie – możemy przeczytać w odpowiedzi na interpelację, wystosowanym do radnego powiatowego przez starostę, Janusza Króla.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-20 22:59:02
omam: Brak słów. Na prawdę, nie macie na co pieniędzy wydawać. Ścieżek rowerowych jak na lekarstwo, a Wam strzelać się zachciało... tak, żeby się rykoszetem Wam się nie oberwało...
2018-02-21 00:38:28
krzysdawid: niech se kapral zbuduje strzelnice za swoje, po cichu nasprowadzają zielonych ludzików, wyposażą w pistolety a pózniej będziemy mieć strzelanine a każdej parafi
2018-02-21 07:37:19
bogdanchmielowski: widać że \"przedstawiciele\" władzy nie mają nic do roboty, wystarczy że myśliwska hołota nie daje ludziom spokoju, a tego rodzaju przysposobienie do obronności to zabawa w policjantów
2018-02-21 09:43:12
Łobibok: To kolejny etap budowy obrony terytorialnej przez Antka Zamachowca. Chodzi o to żeby się nawet baby strzelać nauczyły a nie będzie potrzeby zakupu nowoczesnej broni a kasa zostanie na zakup limuzyn rządowych z wolnej ręki, wypłaty premii i przekazania kasy do Torunia.
2018-02-21 11:47:54
kwantan: Antoś Trotyl , był jedyny w swoim rodzaju hehe ....
2018-02-21 14:58:32
Dziedzina Kowale: A po co strzelnica w Chybiu jak jest w Landeku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją