Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czy można już zdawać egzamin na prawo jazdy?

Działalność wznawiają Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (WORD-y), w których możemy zdawać egzaminy na prawo jazdy. Niektóre ośrodki wznowiły działanie 13 maja, można już zapisywać się na egzaminy teoretyczne i praktyczne.

Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego najczęściej decydują się na zdawanie egzaminów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej lub w Jastrzębiu-Zdroju (oddział terenowy katowickiego Ośrodka). W Bielsku-Białej ośrodek już wznowił działanie, w Jastrzębiu-Zdroju aktualnie czekają na unormowanie sytuacji epidemicznej - W pozostałych oddziałach terenowych tj.: OT Bytom, OT Jastrzębie-Zdrój, OT Rybnik ze względu na zdiagnozowany większy stopień zagrożenia epidemicznego na obszarze ich działania i występowanie tam podwyższonej liczby zakażeń COVID-19, egzaminy i szkolenia zostaną wznowione w późniejszym czasie – poinformował katowicki WORD.

Jak jednak będą wyglądały egzaminy w nowej rzeczywistości? - Osoba przystępująca do egzaminu powinna zgłosić się na egzamin w dobrym stanie zdrowia oraz bezwzględnie być wyposażona w środki ochrony osobistej tj. maseczkę i rękawiczki. Niedopuszczalne jest zasłanianie ust szalikiem lub chustą – wyjaśniają przedstawiciele bielskiego WORD-u. Osoba przystępująca do egzaminu ma obowiązek podpisać oświadczenie o stanie zdrowia. W przypadku zauważenia u siebie objawów chorobowych można bez utraty opłaty zmienić termin egzaminu.

W związku z nowymi wytycznymi sanitarnymi, na egzamin nie pojadą z nami już osoby postronne. Wstęp na teren WORD-u mają tylko osoby, które mają zaplanowany na dany dzień i konkretną godzinę egzamin. Osoby towarzyszące nie będą mogły wejść do budynku. Również osoby egzaminowane w szczególnych sytuacjach mogą nie zostać wpuszczone - Przed przystąpieniem do egzaminu osoba egzaminowana zostanie poddana kontrolnemu pomiarowi wysokości temperatury. W przypadku stwierdzenia podwyższenia temperatury, kaszlu lub kataru WORD w Bielsku-Białej może odmówić przyjęcia na egzamin bez konsekwencji utraty opłaty za egzamin – wyjaśnia bielski ośrodek.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-15 18:47:53
jadeitowy: Tak od dwuch obserwuje dzialenia ekzaminacyjne,,a jak wy coraz po tyle..tak jak w niedziele protest na moscie i wiele innych bedziecie przed czasem pewnie nie,,
2020-05-15 19:54:42
wyśmienity cwaniaczek: PROSIMY odstawić " marihuanine " przed dostępem do " KLAWY " .......................
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: