Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czy i tym razem najlepsza przestrzeń z cieszyńskiego?

Marszałek Województwa Śląskiego zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna. W ubiegłorocznej edycji w kategorii przestrzeń publiczna Nagrodę Marszałka Województwa uzyskała realizacja Open Air Museum w Cieszynie.

Rusza kolejna edycja konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. - Celem konkursu jest promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących wysokiej jakości przestrzeń publiczną, wzmacniających odporność na zmiany klimatu i poprawiających jakość życia mieszkańców regionu. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Śląski – informuje Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłaszać można realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym.W konkursie mogą brać udział realizacje wykonane przez samorządy jak i instytucje, czy osoby prywatne. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie internetowej www.npp.slaskie.pl. Na stronie prezentowane są także informacje o przebiegu dotychczasowych edycji konkursu.
Laureatów wybierze Jury składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Swoich faworytów wybiorą także mieszkańcy województwa śląskiego, którzy będą oddawać swoje głosy w ramach plebiscytu. Wszystkie nominowane, nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

W ubiegłym roku spośród realizacji 42 obiektów z 30 gmin województwa śląskiego wyróżniono Open Air Museum w Cieszynie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-11 10:26:42
Władek na skuterze: Mam nadzieje ze cieszyn wystartuje mamy wiele typow do konkursu----niekonczacy sie remont ul.glebokiej ,koparki barierki dziury w drogach,nastepnie cala ulica przepilinskiego piekna taka jak szlak w górach, dziury i nierówności, nastepnie zglosil bym ulice hażlaska ,jako szlak safari ,no i powinno sie nazwac rynek w cieszynie jako " wdzięczni mieszkancy dziekuja za podwyzke smieci"
2021-04-11 11:36:03
Życzliwy: Ja bym wystawił "rondo" na skrzyzowaniu Bielskiej i Wiślańskiej. Trochę jężdżę po kraju i nigdzie nie spotkałem tak oryginalnego rozwiazania.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: