Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czy Cieszyn dołączy do Netykisłow@?

W pracy, szkole, a nawet w naszych domach stykamy się z instrukcjami. Jak zachować się w czasie pożaru, jak złożyć meble, czy uruchomić sprzęt AGD? Instrukcje mają pomagać, ułatwiać i ostrzegać. Mieszkańcy Żywca postanowili zredagować jeszcze jedną instrukcję - bezpiecznego korzystania z Internetu.

Celem oddolnej inicjatywy jest zebranie przedstawicieli lokalnych instytucji samorządowych, szkół oraz Policji i wspólna dyskusja na temat bezpieczeństwa w sieci. Zwieńczeniem akcji ma być zredagowanie instrukcji bezpiecznego korzystania z Internetu dla młodzieży szkolnej oraz seniorów - dwóch grup, które najbardziej narażone są na zagrożenia czyhające w wirtualnym świecie. Instrukcje zostaną wydrukowane na planszach i zainstalowane w miejscach użyteczności publicznej.

Wszyscy wiemy, że instrukcje bywają nudne i mało kto lubi je czytać. Z drugiej jednak strony, czujemy się bezpieczniej mogąc się do nich odnieść w razie niestandardowej sytuacji. Z instrukcją bezpiecznego korzystania z Internetu pewnie będzie podobnie. Nikt nie będzie jej codziennie studiował, ale też nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie wiedział, co robić, by unikać zagrożeń w sieci "- mówi Piotr Płonka, inicjator akcji.

Społecznicy z powiatu cieszyńskiego przyglądają się akcji i rozważają przeprowadzenie podobnej w Cieszynie. -Znam Piotra i kibicuję mu. Zamierzam uczestniczyć w spotkaniach w Żywcu, a potem próbować zorganizować podobne u nas w Cieszynie - przekonuje Dagmara Moskała.  Bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważny problem i dotyka każdej grupy wiekowej. Ciekawe, czy podobna akcja odbędzie się w Cieszynie i innych miastach naszego regionu?

JP

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: