Czwarta asysta Wałęgi podczas MŚ, Polacy bez awansu do Elity
Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie miała wszystko w swoich rękach przed ostatnim meczem Mistrzostw Świata Dywizji IA. Podopieczni Pekki Tirkkonena, aby uzyskać przepustkę do Elity, potrzebowali zainkasować komplet punktów z Litwą, która do piątkowego spotkania przystępowała z ostatniej pozycji w tabeli. Niespodziewanie wynik meczu w Sosnowcu otworzyli rywale, którzy w 9. minucie wykorzystali grę w przewadze za sprawą Pauliusa Gintautasa.
Polacy doprowadzili do remisu w drugiej tercji. Kamil Wałęga wystawił krążek Patrykowi Krężołkowi, a 27-latek skierował gumę do bramki. Dla Zebrzydowiczanina była to czwarta asysta podczas czempionatu. Biało-czerwoni dążyli do wygranej w regulaminowym czasie gry i nawet w końcowych sekundach wycofali bramkarza, ale nie znaleźli już sposobu na pokonanie Faustasa Nausedy. Dogrywka padła łupem Litwinów po trafieniu Ilji Cetveraka, ale już zainkasowany punkt zagwarantował rywalom utrzymanie w Dywizji IA. Zawodnikiem meczu został wybrany ww. Wałęga.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33