Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czeski Cieszyn wraca do segregacji odpadów tekstylnych

W Czeskim Cieszynie umieszczono cztery specjalne kontenery, które służyć będą do składowania zużytych tekstyliów. Miasto powraca do idei z przed kilku lat., kiedy po rezygnacji polskiej firmy zajmującej się składowaniem tkanin nie udało się znaleźć kandydata do organizacji zbiórki. Usługi pełnione przez czeską firmę ASA mają na celu zmniejszenie ilości odpadów stałych na wysypiskach. Takie działanie przyczynia się do ochrony środowiska, jak i również oszczędności finansowych.

Wystawione kontenery są specjalnie zaprojektowane do składowania zużytych produktów tekstylnych. Częstotliwość opróżniania pojemników będzie uzależniona od potrzeb. W pojemnikach o kolorze niebieskim należy składować używane ubrania, a mianowicie płaszcze, górne i dolne części garderoby,  buty i zużyte wyroby włókiennicze.

Wszystkie artykuły muszą być czyste, suche i w dobry stanie. Tekstylia nadające się do dalszego użytku powinny być umieszczone w plastikowych workach. Większość zebranych ubrań używanych i wyrobów włókienniczych może nadal pełnić swoją pierwotną funkcję. Pozostała część jest podzielona na mniejsze kawałki i zawracana jako narzędzia do czyszczenia lub też ponownego wykorzystania w przemyśle włókienniczym. – poinformowała Dorota Havlikova, rzecznik urzędu miejskiego w Czeskim Cieszynie.

Opłaty za składowanie odpadów wynoszą zaledwie 420 koron rocznie na obywatela. Osiemnaście miesięcy temu miasto przedłużyło umowę dotyczącą recyklingu. Czerwone pojemniki służyć będą do składowania małych urządzeń elektrycznych i baterii.

P.L

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: