Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czekają na Twoje krepliki

Wisła jest od ośmiu lat stolicą naszego regionu w Tłusty Czwartek. To właśnie tam wybierane są najlepsze, tradycyjne krepliki.


Stowarzyszenie Imko Wisełka już po raz ósmy ogłasza konkurs na „Najlepsze Beskidzkie Krepliki”. Pierwsi uczestnicy konkursu już się zgłosili, jednak jeszcze przez kilka dni można się zapisać i wziąć udział w konkursie. – Na zgłoszenia osób fizycznych, stowarzyszeń, restauracji, domów wczasowych czy szkół czekamy do 5 lutego pod nr tel.  502 648 501 lub mailem: imko@wisla.pl – mówi Paweł Brągiel z Imko Wisełka.


Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest to, aby krepliki były zrobione według tradycyjnej  beskidzkiej receptury. – Czyli tylko i wyłącznie: z powidłami, smażone na smalcu i z dodatkiem spirytusu. Należy przynieść 10 kreplików w tym jeden niepudrowany – dodaje Paweł Brągiel.


Specjaliści wyrobu kreplików mają o co walczyć.W tym roku podobnie jak w minionych latach sponsorzy ufundowali bardzo cenne nagrody w postaci m.in. sprzętu AGD. Rozstrzygnięcie konkursu w Tłusty Czwartek czyli 7 lutego.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: