Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czechy: Stan Wyjątkowy do 28 lutego

Czeski rząd na niedzielnym (14.02) nadzwyczajnym posiedzeniu zdecydował o przedłużeniu stanu wyjątkowego w tym kraju. Nie obyło się bez problemów.

Republika Czeska to obecnie jeden z najbardziej dotkniętych koronawirusem europejskich krajów. W przypadku zakończenia Stanu Wyjątkowego restrykcje przestałyby obowiązywać automatycznie. Co stanie się z obostrzeniami nie było wiadomo aż do samego końca, ponieważ w związku ze sprzeciwami czeskiej opozycji, wydawało się, że Stan Wyjątkowy nie może zostać przedłużony.

Ostatecznie w niedzielę zwołano nadzwyczajne posiedzenie rządu i wypracowano porozumienie - Mam dobrą wiadomość dla naszych obywateli, że rząd ogłosił stan wyjątkowy w oparciu o spotkanie z prezesami, od poniedziałku, w oparciu o stan faktyczny obowiązujący do dziś do północy (14.02 – przyp.red.). Bardzo się cieszę, że zdrowy rozsądek zwyciężył w polityce, której doświadczyliśmy w Izbie Przedstawicieli. Dziękuję wszystkim przedstawicielom, którzy zrozumieli, że to bardzo ważne, byśmy współpracowali i dokładali wszelkich starań, aby chronić życie naszych obywateli – mówił w niedzielę Andrej Babis, premier czeskiego rządu – zakończenie Stanu Nadzwyczajnego oznaczałoby de facto zniesienie restrykcji, a na to nas obecnie nie stać – dodał.

Stan Wyjątkowy w Republice Czeskiej został przedłużony do 28 lutego 2021 roku.  O restrykcjach pisaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-16 19:11:06
koszor: "Mam dobrą wiadomość dla obywateli - przedłużamy stan wyjątkowy". O, łaskawco Babiszu, jaki ty dobry jesteś, bądź tak litościw i godzinę policyjną daj jeszcze, a może zmiłujesz się nad narodem i w swojej wspaniałomyślności poślij wojska na ulice. Ośmielę się poinformować, Jaśnie Premiera, że wystarczy zastrzelić wszystkich obywateli i epidemia zniknie. Podobny efekt daje również wyłączenie siejących strach mediów - epidemia znika momentalnie.
2021-02-16 19:47:28
dystans: granica zamknięta a w Kauflandzie do mięsa się nie dopchasz , same pepy.
2021-02-16 19:47:32
dystans: granica zamknięta a w Kauflandzie do mięsa się nie dopchasz , same pepy.
2021-02-16 20:48:25
altacet: Jak długo jeszcze będziemy się dawać dymać przez Czechów? Polacy nie mogą odwiedzać rodzin na Zaolziu ale Czesi mogą jeździć 'na nakup' do Polski.Skoro sytuacja epidemiologiczna w Czechach jest taka zła to dlaczego polskie władze pozwalają Czechom roznosić wirusa po Polsce?
2021-02-17 04:56:52
hanbes: Ten altacet przyłóż sobie na głowę. Od piątku do poniedziałku byłem w Karwinie, tylu polskich ( a szczególnie cieszyńskich ) rejestracji dawno tam nie widziałem. A jeżdżę tam bardzo często. Niech altacet zejdzie z Ochodzitej czy też Szarculi i przejdzie się swobodnie przez Olzę w Cieszynie...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: